07 Nisan 2017

#CNILux, Vogue Arabia’ya Hoşgeldin Diyor

YAZI: SUZY MENKES

cnı lux

Vogue Arabia’nın Genel Yayın Yönetmeni HH Deena Aljuhani Abdulaziz, CNI Lüks Konferansı katılımcılarına Vogue ailesinin son üyesini tanıtıyor.

Condé Nast Uluslararası Lüks Konferansı’nın en önemli anlarından biri 2015’te Vogue China Genel Yayın Yönetmeni Angelica Cheung’un modern Çin tüketicisinin harcama alışkanlıklarına ve lüks şirketlerden daha fazla ilgi beklediklerine değinmesiydi. İki yıl sonrasına geldiğimizde ise global Vogue ailesinin en yeni üyesinin başındaki isim, HH Deena Aljuhani Abdulaziz benzer görüşleri ve eğilimleri gündeme getirdi.

Abdulaziz, Ekim 2016’da online, Mart 2017’de ise basılı yayınına başlayan Vogue Arabia için “Yeni bir Vogue’un doruğundayız; bu hem Vogue hem de Ortadoğu için bir dönüm noktası.” sözlerini kullandı. Vogue Arabia’nın orijinalliği ve dinamizminin arkasındaki isim olarak bilinen HH Deena Aljuhani Abdulaziz’in kariyer geçmişinde parakende sektöründeki başarılı butik deneyimi ve bölgedeki kadınların ne istediğine dair derin bilgisi var.

cnı lux

Oman’da gerçekleşen CNI Lüks Konferansı katılımcıları Condé Nast standında toplanıyor

“Araplar aidiyet duygularını kaybetmiyor, bu içgüdüsel bir his. Arap kadınlarının sesini duyduğumuzu ve nerede olurlarsa olsunlar, onların lüks tanımına bağlı olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Arap kadını ne istediğine dair çekingen veya kafası karışık değil: talepkar bir müşteri, yeni neslin yetiştirilmesindeki rolleri çok büyük, evin kalbi konumundalar, çevreleri tarafından saygı görüyorlar ve moda tercihlerindeki titizlikleriyle ünlüler.”

Abdulaziz sözlerine, “Arap müşterinin lüksü çok iyi bildiğine emin olabilirsiniz. Couture hassasiyeti kültürümüzün büyük bir parçası. İpek Yolu, dünyanın en çarpıcı kumaşları, ve detaylı boncuk işlemeler kültürümüzün, Arab modasının temelini zamanın başlangıcından beri oluşturan parçalar. Arap kadınlarıyla iletişim kurmak, dünyanın başka yerlerindeki kadınlarla iletişim kurmaktan farklı değil. Asıl olay, kendisi olmaktan korkmayan bir kültürü temsil etmek.”  

Scarlett Conlon, News Editor, Vogue UK

 

Çeviri: Su Sonia Herring

 

İlgili Başlıklar