28 Ekim 2021

Ünlü Stillerin Ardındaki İsim: Law Roach

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

law roach

@luxurylaw

Kısa bir süre önce CFDA Moda İkonu Ödülü’ne layık gösterilen Zendaya’dan Dior’un yeni marka elçisi Anya Taylor-Joy’a stilleriyle yükselişe geçen pek çok ismin ardında Law Roach var. Instagram’da stilistin @luxurylaw adlı hesabında atacağınız kısa tur zaten bir yıldızlar geçidini önünüze seriyor. Sosyal medyayı etkisi altına alan görünümlerde Roach’ın sihirli değneğinin de payı büyük. Celine Dion, Priyanka Chopra, Ariana Grande gibi isimlerin de listesinde olduğu Law Roach’u biraz daha yakından tanımanın tam zamanı.

law roach

@zendaya

Chicago’da büyüyen stilist, kariyerindeki ilk adımları vintage dünyasında attı. O zamanlarda bile farklı vizyonuyla ön plana çıkan genç yetenek çok geçmeden New York’a taşınarak ilk butiğini açtı. Deliciously Vintage Harlem adını taşıyan butiğinde ilk hamlesiyle hızlı bir başarı yakalayarak ikinci butiği Deliciousy Vintage Chicago’yu açtı. Yaptığı seçimler ve vitrinden yansıyan kombinasyonlar kısa sürede Kanye West gibi ünlü isimlerin dikkatini çekmeye başladı. Bu alandaki yeteneğini fark eden Law Roach riskli bir karar alarak Los Angeles’a taşındı.

law roach

@luxurylaw

Styling konusunda bir eğitimi ya da iş tecrübesi olmayan Law Roach tamamen kendi kariyerini inşaa etti. En önemli başarılarından biriyse eskiden daha klasik tarzıyla bilinen Celine Dion’u bir moda ikonuna dönüştürmesi oldu. Hatta bu yüzden Roach, stilist etiketi yerine kendini imaj mimarı olarak tanımlamayı tercih ediyor. Ünlü isimler üzerinde yansıttığı etkileyici stiller de başarı merdivenlerine yeni basamaklar eklemesini sağladı.

law roach

2016 yılında America’s Next Top Model’in jürilerinden biri olurken 2017 yılında The Hollywood Reporter’ın Stylist & Stars sayısının kapağında yer aldı. Son olarak Zendaya’nın Dune filminin tanıtımlarındaki göz alıcı stilini yaratan Law Roach uzun bir süre daha Hollywood dünyasının vazgeçilmez stilisti olacak gibi gözüküyor.

ETİKETLER: LAW ROACH , ZENDAYA , STİL , MODA