28 Mayıs 2021

The Royal Ascot Modası Ona Emanet

21-05/27/zeynep_kartal_the_royal_ascot_ozel_tasarim.jpg

İngiliz Kraliyet Ailesi için oldukça önemli bir yere sahip The Royal Ascot At Yarışları. Her yıl katılımcıların seçtiği kıyafetler ve özellikle şapkalar, moda dünyasının en çok konuştuğu konulardan biri oluyor. Geçen sene tasarımıyla bu özel organizasyonda yer alan tasarımcı Zeynep Kartal ise bu yıl The Royal Ascot’ta kurulun ilk Türk moda başkanı olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Moda tasarımcısı, haziran ayında gerçekleştirilecek olan etkinlik için siyah ve beyazın döngüsünü anlatan özel bir ceket elbise tasarımına da imza atarken, bu süreçte ülke çapında bulunan yetenekleri destekleyerek The Royal Ascot giyim geleneklerinin sürdürülebilir olması için çalışmalarına da tüm hızıyla devam ediyor. 

21-05/27/zeynep_kartal_portre.jpg

Zeynep Kartal, The Royal Ascot Moda Kurulu Başkanı seçilmesi hakkındaki düşüncelerini ise "Yaklaşık 300 yıldır süren bir geleneğin ilk Türk moda kurulu başkanı olmanın gururunu yaşıyorum. Bu oluşumun diğer önemli bir yanı ise genç moda tasarımcılarının önünün açarak, kariyer yolculuklarında tecrübelerimizle onların yanında olmak… İngiltere’deki genç yeteneklerle özel çalışmalara imza attığımız bu platformda yeni yetenekleri moda dünyasına kazandıracak olmanın heyecanı içerisindeyiz. Haziran ayında Kraliçe 2’nci Elizabeth ile beraber olacağımız etkinlikte, genç yetenekleri de kendisiyle tanıştıracak olmaktan ayrıca mutluluk duyuyorum.’’ sözleriyle ifade ediyor.

ETİKETLER: MODA , THE ROYAL ASCOT , ZEYNEP KARTAL