12 Ekim 2021

Olivier Rousteing’in Hayata Dönüş Paylaşımı

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

balmain, olivier rousteing

Balmain, 2022 İlkbahar/Yaz

2022 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu 10’uncu yıl kutlamasıyla birleştiren Olivier Rousteing gösterişli bir defileye imza atmıştı. Yaklaşık 6 bin kişinin katıldığı ve Naomi Campbell, Carla Bruni gibi ünlü modellerin olduğu podyumun açılışıysa Beyoncé’nin ses kaydıyla yapılmıştı. İlhamını özgürlükten aldığını ifade eden Rousteing, Instagram’ına koyduğu bir fotoğrafla bu kutlamanın ardındaki esas sebebi paylaştı.

Geçtiğimiz yıl evindeki şöminenin patlamasıyla ağır yaralanan tasarımcı oldukça sancılı bir iyileşme süreci geçirmişti. Bu dönemi bir sır gibi saklayan Rousteing, geçtiğimiz gün o döneme ait bir fotoğrafını paylaştı. “Sonunda bunu paylaşmak için kendimi hazır hissediyorum. Çok uzun zamandır durumumu sizden sakladım ama artık tüm detayları öğrenmenizin vakti geldi.” notuyla yaşadıklarını anlatan tasarımcı, ona yardımcı olan sağlık ekiplerine de ayrıca teşekkür etti.

balmain, olivier rousteing

Aradan geçen bir yıla rağmen kendisi hızlı bir iyileşme gösterse de bu zorlu süreçte vücudunda yanan kısımları boğazlı kazaklarla ve yüzüklerle sakladı. Üstelik mesleğine duyduğu saygı ve aşk sayesinde inanılmaz bir direnç göstererek koleksiyon çıkartmaya çekimlere katılmaya devam etti.

“Son defilem iyileşmenin kutlamasını anlatıyor. Bütün modellerime, prodüksiyon ekiplerine, Balmain aileme ve arkadaşlarıma sadece bu 10 yılım için değil yeniden doğuşum için teşekkür ediyorum.” sözleriyle Olivier Rousteing hayatı ve önünde açılan yeni sayfasını bu cesareti yüksek paylaşımla kutlamış oldu.

 

ETİKETLER: OLİVİER ROUSTEİNG , BALMAİN , İNSTAGRAM