19 Mart 2021

Mary Katrantzou'nun Gözünden Bvlgari Serpenti Koleksiyonu

Bvlgari Serpenti'nin dönüştürücü gücü, ünlü moda tasarımcı Mary Katrantzou’nun sınırsız hayal gücü ile birleşerek "Serpenti Through the Eyes of Eyes" destanının yeni bölümünü oluşturuyor. 

Roman mücevher tasarımcısı tarafından Serpenti Forever'ın yeniden yorumlanması için coşkulu ve maksimalist koleksiyonlarıyla tanınan Mary Katrantzou şiirsel bir dokunuşla markanın ikonu haline gelen yılan figürünü yeniden kurguluyor. Özel işçilik ve haute couture yaklaşımın yer aldığı koleksiyonda üç stil bulunuyor: Serpenti Metamorphosis Çanta, Serpenti Metamorphosis El Çantası ve Serpenti Metamorphosis Minaudière. 

 

Yılan figürünün dönüştürücü doğasını, kelebeklerin büyüleyici değişimiyle birleştiren Mary Katrantzou yeniden doğuş, evren ve değişimle ilgili iyimser bir mesajı vurguluyor. Serpenti el çantasının üst sapını Nappa'nın tuvali gibi kullanan Yunan tasarımcı, sarmal formlu yılanın uçan bir kelebeğe dönüşmesini tasvir eden üç boyutlu tasarımıyla, bir Serpenti Metamorphosis çantasının 40 saatten fazla çalışma gerektirdiği bir Haute Couture şaheseri olarak sunuyor. 

bvlgary

Bvlgari’nin cesur mücevher DNA'sından yararlanan Serpenti Metamorphosis El Çantası ise ultra yumuşak, pürüzsüz kapitone Nappa gövdeyi metal sapla birlikte tasarlanmış olarak ikonik Serpenti mirasının cesaret ve ayrıcalıkla yeniden tasarlanmış formu olarak karşımıza çıkıyor. Metamorfoz kavramını en ince ayrıntısına kadar özetleyen çok yönlü çanta, sapı çıkarıp zarif bir altın zincir kayış takarak canlı bir çapraz olarak da kullanılabiliyor. Mücevherden ilham alan ve deri işçiliği ile bir üst noktaya taşınan bu parça, Mary Katrantzou'nun, Fildişi Opal ve Kristal'den armut biçimli değerli taş gözlerle tepesinde ve bir dizi mücevherden esinlenen nüanslar üzerinde parıldayan yılan başı kapanışına ilişkin kendi yorumunu da gözler önüne seriyor.

bvlgary

 

Başlı başına bir mücevher sayılabilecek Serpenti Metamorphosis minaudière, ikonik yılan başı figürünün hipnotik güzelliğine odaklanarak altıgen pulları ve formuyla dikkat çekiyor. Bvlgari’nin ikonik serpenti saatinden esinlenerek tasarlanan küçük boyutlu çanta çapraz askı olarak ya da bileğe takılmak üzere uzun veya kısa zincirle birlikte sunuluyor. 

bvlgary

Doğanın dönüşümünün harikulade sürecini yansıtan Mary Katrantzou'nun, kelebek ve yılan motifi arasındaki geçişini sunduğu koleksiyon Fransız moda fotoğrafçısı Hugo Comte tarafından Rus hayırsever ve güzellik ikonu Natalia Vodianova'nın modelliği ile fotoğraflandı. Kapsül koleksiyon dünya çapında seçili Bvlgari butiklerinde ve 15 Nisan'dan itibaren Bulgari.com'da satışa sunulacak. Online ön siparişler ise 21 Mart'tan itibaren başlayacak.

 

ETİKETLER: BVLGARI , SERPENTI