19 Haziran 2021

Mariacarla Boscono’nun Tasarımcı Yanı

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

mariacarla boscono

İtalyan modasının favori yüzlerinden Mariacarla Boscono, kariyerine yeni bir kulvar daha ekleyerek dış giyim markası K-Way ile ortak bir koleksiyon tasarladı. Dış giyimin kodlarıyla hazırlanan tasarımlar yağmurluklar, taytlar ve mayolar gibi kilit parçalardan oluşuyor.

mariacarla boscono

 

Boscono bu heyecan verici adım için Vogue’a verdiği röportajda şu ifadeleri kullanıyor; “ İlk iş birliğimi yapmak için kariyerimde 26 yıl bekledim. Hiçbir zaman zorunda olduğum hissiyle bir şeyler yapmak istemedim. Bu proje oldukça doğal gelişti. Daha önce de tasarımcılarla ve markalarla yakın bir şekilde çalışmıştım bu yüzden gidilen aşamaların temelini anlayabiliyorum ancak işin içine kişisel emeğiniz girdiği zaman durum çok farklı bir boyuta çıkıyor.”

mariacarla boscono

Var olmanın sonsuz özgürlüğünden ilham alan koleksiyon aynı zamanda anne kız arasındaki güçlü bağlara da odaklanıyor. Bu yüzden yetişkinler için yaratılan tasarımların aynısı çocuklar için de üretildi. İlişkilerin, anların ve doğanın dokunuşuyla şekillenen tasarımlar zahmetsiz şıklığı sportif bir tavırla sunuyor. Koleksiyonda ayrıca bel çantası ve şapka gibi iki önemli tamamlayıcı da minimalist bir rol oynuyor.

mariacarla boscono

ETİKETLER: MARİACARLA BOSCONO , K-WAY , MODA , STİL