12 Nisan 2021

Maisie Williams İle Daha Sürdürülebilir Bir Geleceğe Doğru

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

H&M

Teknolojik gelişmelerin her geçen gün bir adım öteye taşındığı günümüzde, dijital dünyayı görmezden gelmek hiç de mümkün değil. Aksine bununla bütünleşik şekilde hareket etmek, markaların en dikkat ettiği konulardan. H&M ise hali hazırda teknolojinin çığır açan yöntemlerini sınırlarına dahil ederken, neleri farklılaştırabileceğinin de peşine düşüyor. Bu amaç doğrultusunda Game of Thrones’un Arya’sı Maisie Williams ile bir araya geliyor. Peki Williams, Global Sürdürülebilirlik Elçisi olarak nasıl bir göreve sahip olacak?

2030 yılına kadar yalnızca geri dönüştürülmüş veya diğer sürdürülebilir kaynaklı malzemeleri kullanma hedefine yönelik çabayla birlikte sanal dünyada ve gerçek hayatta modada değişimi yönlendirmek için yıl boyunca çalışmalarda bulunacak. Amaç ise modada döngüyü tamamlayabilmek için, kullanılmayan kıyafetlerin yeniden kullanılmasını, yeniden üretilmesini ve geri dönüştürülmesini teşvik etmek. Ayrıca 2021 yılı boyunca H&M ile kadınların güçlenmesi, çevrecilik ve çeşitliliğe dair aktif rol oynayacak.

H&M

Bu işbirliğinin teknolojik boyutta heyecan verici tarafları da var. Maisie Williams’ın dijital ikizi olan Avatar Maisie bunun ilki. Avatar Maisie ve gerçek hayattaki Maisie, yıl boyunca birkaç kez sahneye çıkarak H&M müşterileriyle etkileşim kuracak. Diğer bir yenilik ise İlk Animal Crossing: New Horizons giyim geri dönüşüm istasyonu… 13 Nisan'da Nintendo’nun popüler oyunu Animal Crossing: New Horizons’da H&M Looop Island’ın lansmanı yapılacak ve böylelikle oyuncular, ilk Animal Crossing: New Horizons giysi geri dönüşüm istasyonu solan Looop makinesinde adayı keşfedebilecek ve oyun kıyafetlerini yenilerine dönüştürebilecekler.

ETİKETLER: H&M , MAİSİE WİLLİAMS , MODA , SÜRDÜRÜLEBİLİR MODA