10 Ağustos 2021

Louis Vuitton 'Oyunu' Başlattı

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Louis Vuitton

Louis Vuitton

Louis Vuitton, kurucusunun 200. doğum gününü kutlamak için ‘oyunu’ başlattı! Modaevi, kurucusu Louis Vuitton'un 14 yaşında çıktığı yolculuğa saygı duruşunda bulunan yeni bir oyunu kullanıcıyla buluşturuyor.

Louis: The Game adlı oyunla, enerjik kahraman ve marka maskotu Vivienne, şenlikli bir doğum günü noktasına ulaşmak için Paris, Londra, Pekin, Tokyo ve New York'tan esinlenen yedi fantastik mekanda maceralara çıkıyor. Oyun, 14 yaşında bir çırak olan Louis Vuitton’un dünyaca ünlü işini kuracağı Paris'e yürüyerek gitmek için yaşadıklarından ilham alıyor.

Oyuncu ilerledikçe, Vivienne'in yeteneklerinin karmaşıklığının da artığını görebileceğiz. Seviyeler arasında oyuncular, oyun haritasını denetleyen ve her yeni dünyanın anahtarını elinde tutan keskin giyimli Bellboy Gaston gibi kahramanlarla da karşılaşacak. Oyunun temel amacı, yeni seviyelere erişmenizi sağlayan gizli anahtarları bulurken toplayabildiğiniz kadar çok mum toplamak. Topladığınız puanları Louis Vuitton mağazalarında harcamak da mümkün olacak.

Louis Vuitton

Louis Vuitton

Aslında bu, Louis Vuitton'un oyun dünyasındaki ilk girişimi değil. Modaevi daha önce de oyunun bazı karakterlerinin kıyafetlerini tasarlamak için 2019'da League of Legends ile işbirliği yapmıştı. Aynı zamanda son blok zinciri teknolojisini entegre eden oyun, 10’u dijital sanatçı Beeple tarafından oluşturulan 30 NFT'yi de içeriyor. Bu da Louis Vuitton'un NFT'lerle ilk doğrudan ilişkisi. Devamının geleceğini de tahmin etmek çok zor değil; zira modaevi bu oyunla marka tarihine eğlenceli bir bakış açısı sunarken bir yandan da markanın sahip olduğu yenilikçiliği ve yaratıcı bakış açısını sergilemeyi umuyor.

4 Ağustos 2021'den itibaren Apple App Store veya Google Play aracılığıyla İngilizce veya Çince olarak oyunu indirebilirsiniz.

ETİKETLER: LOUİS VUİTTON , NFT