27 Ocak 2021

Jonathan Anderson’ın En Yeni Projesi

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

Loewe

Moda dünyasında kendini bir şekilde ispat etmiş her tasarımcının yeni hamlesinin ne olacağı elbette merak uyandırır. Yine de içlerinde bazıları bu konuda ekstra bir çaba göstererek yerini sağlamlaştırıyor. Hem kendi markası J.W. Anderson, hem de Loewe’nin kreatif direktörü olarak ikiye bölünmüş gibi görünse de, Jonathan Anderson her sezonun üstesinden gelmeyi başarıyor. İşin içine çekinmeden yaratıcılığını da katıyor büyük ölçüde.

Alışılagelen defile programlarının birçoğunun rafa kaldırılmasının ardından Anderson, “Daha fazla nasıl yenilikçi olabilirim?” diye düşünmüş olacak ki, 2021 Sonbahar/Kış koleksiyonunu bir kitap haline getirerek sorusuna yanıt buluyor. Karton bir kutunun içinde gelen kitabın yanında, Loewe’nin geri dönüşüme ve sürdürülebilir tekstile adanmış Eye/Loewe/Nature koleksiyondan tüm tasarımların basıldığı bir tişört de yer alıyor. Tüm bunların haricinde “Show in a Book” projesini daha da özel kılan bir yanı mevcut. Kolajları ve çizimleriyle tanınan sanatçı Joe Brainard'ın eserlerine adanmış özel bir kitap da bu yenilikçi çalışmanın bir parçası.  

Loewe

“Loewe bir tür keşif markası ve ben de bilinmeyen karakteri seviyorum. Bazen tarihte kaybolan insanları da seviyorum. ”diyen Anderson, Brainard’ın sanatsal duruşunu ve Loewe’nin kültürel rolünün gittikçe genişleyen vizyonunu başarılı bir şekilde de eşleştirmiş oluyor.

 

ETİKETLER: LOEWE , JONATHAN ANDERSON , SHOW İN A BOOK , MODA