18 Kasım 2021

Gucci Takvimlere Geri Dönüyor

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Gucci, milano moda haftası

@gucci

Lüks İtalyan markası Gucci, moda haftasındaki son defilesini 2020 Sonbahar/Kış koleksiyonu için gerçekleştirmişti. Daha sonrasında kreatif direktör Alessandro Michele, bu tarz planlamaların yaratıcılığa iyi gelmediğini ve daha esnek bir sisteme ihtiyaç duyulduğunu açıklayarak geleneksel moda takviminden ayrıldığını duyurmuştu. O zamandan bu zamana hayal dünyasını farklı hikayeler ve tarihlerle anlatan Michele her koleksiyonunda bizi yeni bir Gucci’yle tanıştırdı.

Son olarak Love Parade adını taşıyan 2022 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu sunan markaya pek çok ünlü isim eşlik etmişti. Bu çizgi dışı serüven serisinin ardından Gucci, takvimlere geri dönüş yaptığını açıkladı.

Gucci’nin başkanı ve CEO’su Marco Bizzari, Salı günü yaptığı bir açıklamayla markanın yeni koleksiyonunu Milano Moda Haftası kapsamında sunacağını duyurdu. Buna ek olarak Gucci bahar ayının sonlarında ve Eylül ayı dahil olmak üzere iki defileyi daha sıraya ekledi. Moda dünyası için uzun sayılabilecek bir aradan sonra Alessandro Michele’nin karşımıza nasıl bir görsel sunumla çıkacağıysa en büyük merak konusu.

ETİKETLER: GUCCİ , MİLANO MODA HAFTASI , DEFİLE , MODA