16 Haziran 2021

Ferrari Moda Dünyasına Giriş Yaptı

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Ferrari,moda

Ferrari lüks bir spor otomobil markası olmanın ötesinde başlı başına bir ikon. Formula 1 yarışları ve yarışların efsanevi sürücüsü Michael Schumacher’le özdeşleşen Ferrari, araba sevdası olan herkesin mutlaka hayallerine dokunmuştur.

Yüksek estetik algısı ve tasarımda ön plana çıkan şıklık anlayışıyla birlikte geleneksel İtalyan kodlarını başarıyla yansıtan marka, köklü geçmişinden aldığı referanslarla sınır alanlarını genişleterek moda dünyasında da yeni bir yarışa girdi.

Ferrari bu başlangıç içinse daha öncesinde Giorgio Armani’nin erkek koleksiyonlarında baş tasarımcılığı üstlenen ve sonrasında Dolce & Gabbana’da yoluna devam eden 35 yaşındaki tasarımcı Rocco Iannone ile anlaştı.

Kısa bir süre önce 2022 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu sunan marka, Ferrari’nin sahip olduğu sportif çizgileri fütüristik olduğu kadar optimist bir bakış açısıyla yorumladı. Athleisure akımının izlerini görebildiğimiz parçalar markanın otomobil tasarımlarında da gördüğümüz şeritlerin önderliğinde fonksiyonelliğe yeni bir dokunuş katıyor. Temel renklerin canlılığıyla hareketlenen defilede ise Natalia Vodionova’dan Maria Carla Boscona’ya pek çok ünlü isim yer aldı.

“Yeni jenerasyona uyumlanan yeni bir dil” mottosuyla ilerleyen Ferrari, instagram üzerinden açtığı Ferrari Style sayfası üzerinden şu açıklamada bulundu; “Araçlar ve giyisiler artık aynı şekilde tasarlanabiliyor ve bugünden itibaren artık yan yana yürüyorlar.”

ETİKETLER: FERRARİ , MODA , STİL , DEFİLE , 2022 İLKBAHAR/YAZ