30 Haziran 2021

Farklı Bir Seyahat Hikayesi

Max Mara

Max Mara 2022 Resort defilesi, uzun yol hayallerimizden yeni rotaların özlemine seyahat ruhumuza dokunan yeni bir koleksiyonla karşımıza çıkıyor. Truman Capote’un “Local Colors” kitabından ilham alınan yaklaşım İtalyan şıklığıyla birleşerek yeni bir hikaye yaratıyor. Seyahat etmenin altın çağını anlatan Capote’nin kraliçe olarak tanımladığı kuğular, Max Mara’nın vizyonuyla birlikte her duruma ayak uydurabilen ve yine her durumda mükemmel gözükmeyi başaran modern kadınlara dönüşüyor.

Max Mara

Koleksiyon ise aynı şekilde gündüzden geceye her ana eşlik eden parçalardan oluşurken minimalist tavrıyla sade ancak zarif bir etkileyicilik yaratıyor. Uyumlu bejden keskin fuşyaya uzanan renk paleti tasarımlara abartıdan uzak bir canlılık katarken siyah ve beyazın net tavrı koleksiyonda hissedilen sağlamlığın bir kez daha altını çiziyor. Konformist yaklaşımların net çizgilerle belirlendiği parçalar ise akıcı olduğu kadar sofistike bir duruş sergiliyor. Orta çağ siluetlerinin sportif dokunuşlarla dönüştüğü koleksiyon kilit parçaları temel alarak zamansız bir şıklık yakalıyor.

Max Mara

Max Mara 2022 Resort koleksiyonunu kutlamak için 1950’lerin popüler seyahat rotası olan ve Truman Capote’nin de koleksiyona adını veren “Local Colors” kitabında da yer alan ve Capote’nin de dört ayını geçirdiği İtalya’daki Ischia adasını seçti. Yüksek sosyetenin buluştuğu otellerden biri olan Hotel Mezzatore romantik atmosferiyle birlikte Leone Hanne'den Caroline Daur'a koleksiyona ilham veren ve modern zaman kuğuları olarak tanımladığı pek çok önemli ismi ağırladı.

Max Mara

Max Mara

Viktoria Rader

Max Mara

Caroline Daur

Max Mara

Leonie Hanne

ETİKETLER: MAX MARA , 2022 RESORT , DEFİLE , SEYAHAT