24 Ağustos 2021

Christian Dior Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Bilgi

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

christian dior, moda, dior

Moda dünyasının mihenk taşlarından biri olabilmek, sektörün değişken doğasını ve tüketim hızını düşündüğümüz zaman aslında oldukça zor. Bu yüzdendir ki eğer gerçek anlamda bu işe dair bit tutkunuz yoksa tüketim hızına ayak uyduracak şekilde vazgeçme ihtimaliniz çok yüksek.

Christian Dior, bu en önemli kritere sahip değerli tasarımcılardan biriydi. 1905 yılında Fransa’nın Granville isimli küçük bir sahil kasabasında dünyaya gelen Dior, daha genç yaşlarında rotasını belirlemişti. Ailesi her ne kadar onun bir diplomat olmasını istese de kendisi modaya duyduğu sevgiden ve sahip olduğu yeteneğinden hiçbir zaman ödün vermedi.

Kendi markasını kurduktan kısa bir süre sonra yarattığı Corolle ve Huit adlarını taşıyan 90 parçalık koleksiyonla tarih sayfalarına The New Look olarak geçen Dior, mirasını taşıyan yeni isimlerle yolculuğuna sağlam adımlarla devam ediyor. Sahip olduğu zarif kodları bırakmayan, geçmişten bugüne pek çok yıldızın üzerinde taşımaya devam ettiği ve markanın şimdiki kreatif direktörü Maria Grazia Chiuri’nin ilham aldığı hikayeleri sayesinde köklerine uzanabildiğimiz Dior hakkında 10 bilgiyi bir araya getirdik.

 

ETİKETLER: CHRİSTİAN DİOR , MODA , MODA TARİHİ