22 Ekim 2021

Chloé B Corp Sertifikası Alan İlk Lüks Marka Oldu

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Chloé, B corp

@chloe

Doğaya olan saygısı ve sürdürülebilirliği odak noktasına alan tavrıyla bilinen Gabriela Hearst, Chloé’de değişimlere devam ediyor. Markanın yeni kreatif direktörü olduğundan beri bu konuda çalışmalar yürüten tasarımcı, en büyük hamlesini kısa süre önce gerçekleştirdi.

Çevre ve sosyal performanslar, kamu şeffaflığı ve güvenilebilir kar amaç dengesini yüksek standartlarla belirleyen B Corp sertifikasını alan Chloé, yepyeni bir dönemi de başlatmış oldu. Lüks markalar arasında bu onaya sahip ilk marka olmayı başaran köklü modaevi yüksek modaya da ilham kaynağı olmayı hedefliyor.

Chloé, B corp

@chloe

Hearst, başlangıcını 2021 Sonbahar/Kış koleksiyonunda yaparak karbon ayak izini %400 oranında düşürmeyi başarmıştı. Geri dönüştürülmüş materyaller ve atık kumaşların yer aldığı tasarımlar markanın bu işi ne kadar ciddiye aldığının da bir göstergesiydi. Instagram hesabından yaptığı paylaşımlarla da doğaya son derece yakın görseller sunan marka, kazandığı bu önemli başarıyı da şu sözlerle anlattı; “Küresel liderlerin, şirketleri daha iyi bir amaca yönlendirmek için kurduğu bu topluluğun ilk lüks markası olmaktan gurur duyuyoruz. B Corp sertifikası alarak insanlar ve dünya üzerindeki etkimizin sorumluluğuna bir ekleme daha yapıyoruz.”

ETİKETLER: CHLOE , GABRİELA HEARST , BCORP , MODA , SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK