18 Ağustos 2021

Carrie Bradshaw’un Gardırop Dönüşümü

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

carrie bradshaw, sex and the city

Konu Sex and the City ve Carrie Bradshaw olduğunda moda dünyası otomatik olarak işin içine dahil oluyor. “Paramı gardırobumda görmek isterim.” sözüyle bu konuda ne kadar ciddi olduğunu anladığımız Bradshaw, her bölümde giydiği kıyafetlerle ayrı bir trend yaratmayı başarmıştı. Vazgeçemediği Manolo Blahnik ayakkabıları ve Fendi baget çantasını adeta bir yatırım sembolü olarak gören karakterimiz, uyarlanan yeni Sex and the City’de ise aynı moda tutkusuna bu sefer farklı bir bilinçle yaklaşıyor.

Henüz çekimleri devam eden yapımın yeni görüntüleri gelmeye devam ettikçe Carrie’nin stili hakkında daha çok fikir sahibi oluyoruz. Hala aynı ışıltı, cesur renk kullanımı ve deneysel tavır devam ederken tamamen yeni bir gardırop yerine geçmişten gelen parçaların varlığı bizi keyifli bir zaman yolculuğuna çıkartıyor.

carrie bradshaw, sex and the city

Bu nostaljik yolculukta ilk karşımıza çıkan detay ise 2008 yılında izlediğimiz filmde Carrie Bradshaw'a yakışır bir şekilde, evlilik teklifi aldığı Manolo Blahnik ayakkabıları oluyor. Ayrıca yakasında gördüğümüz mavi gül şeklindeki broşu da üçüncü sezonda kürk bir mantoyla kullanmıştı.

Geri dönen bir başka parça ise ise Streets Ahead'ın zımbalı siyah deri kemeri oluyor. And Just Like That'in çekimlerinde pembe bir Carolina Herrera elbiseyi tamamlayan aksesuar, yine 2008 yılındaki filmde farklı parçaların üzerinde karşımıza çıkmıştı. 

carrie bradshaw, sex and the city

Yeni uyarlamada imza aksesuarlar dışında geçmişe atıfta bulunan ince detaylar da mevcut. Dries Van Noten tasarımı çiçekli blazer'la gördüğümüz Carrie'nin şapkasında bulunan zarif tüy, 2008 yılındaki filmde gelinliğini tamamlamıştı. Genele baktığımızda ise karakterin geçmiş parçalarının göz ardı edilmemesi aradan geçen bunca zamanı görsel olarak samimiyetle telafi ederken özlediğimiz Carrie Bradshaw'u bize yeniden hatırlatıyor. 

ETİKETLER: CARRİE BRADSHAW , SEX AND THE CİTY , TREND , MODA