25 Ekim 2021

Çağdaş Sanatın Modadaki İzleri

gamze saraçoğlu x lcw

Gamze Saraçoğlu x LC Waikiki iş birliği çağdaş sanat notalarını giyim ve ev ürünlerine yansıtarak yenilikçi bir bakışla karşımıza çıkıyor. 

Güçlü tasarım anlayışıyla tanıdığımız Gamze Saraçoğlu, LC Waikiki için hazırladığı koleksiyonda giyimden ev dekorasyonuna, her alanda stilini vurgulayan şehirli kadının estetik değerlerine dokunuyor. Geçtiğimiz dönemin etkisiyle el sanatları ve el işçiliğine verilen önemin artışından ilhamla hazırlanan koleksiyonda giyim ve ev dekorasyon ürünleri birlikte yer alıyor. Soyut resim sanatının izdüşümlerini günlük hayatın içindeki tasarım alanlarına taşınmasını izliyoruz her parçada. Desenler, amorf şekiller, uniform biçimler… 

gamze saraçoğlu x lcw

Şehirli kadının stil kodları dediğimizde ifade bulan imgeleri modern ve özgün yaklaşımıyla yeniden yorumlayan ve doğal tonların gücünden faydalanan Gamze Saraçoğlu x LC Waikiki koleksiyonu abartıdan uzak, çağdaş ve zamansız olarak sunuluyor. Günün her saatine eşlik edecek parçaları ofis stilinden kutlamalara, sakin bir hafta sonundan hoş bir akşam yemeğine kadar okazyon fark etmeksizin kullanabileceğimizin de işaretini veriyor. Drapeli elbiseler, lazer kazıma baskılı denimler ile kuş gözü detaylarının sıkça kullanıldığı koleksiyonda ikili setler farklı renk alternatifleriyle yer alırken mevsimin olmazsa olmazı triko, denim ve yünlü dokumalar, Gamze Saraçoğlu kadınını yansıtan dingin tonlarda, sıcak duygularla harmanlanıyor.

gamze saraçoğlu x lcw

Gamze Saraçoğlu ışıltısını sadece dolaplarımıza taşımıyor. Dönemin izlerini sanatla iyileştirerek yaşam alanlarına güçlü dokunuşlar katan Gamze Saraçoğlu x LCW Home ise, yeni yaşam stillerine öncülük ediyor. Nötr tonların, klasik çizgiden uzaklaşan formların ve minimal iç mekan algısının yansıması olarak her evde konumlanabilecek parçalar ev tekstilinden yemek takımlarına, masa örtüsünden kırlentlere, seramik ve cam gruplarından, ayna, mum ve oda kokularına kadar tüm eve mevsimin etkilerini taşıyor.

Her bir parçasında sanata tutkun bir ressamın fırçasından çıkan dokunuşları barındıran Gamze Saraçoğlu X LC Waikiki koleksiyonunu buradan inceleyebilirsiniz.

ETİKETLER: LC WAİKİKİ , GAMZE SARAÇOĞLU , ÇAĞDAŞ SANAT