10 Kasım 2021

Bir Gece Rüyası

prada

Sinema, hayalleri moda gibi hayata geçiren bir zanaattir. PRADA, Holiday 2021 kampanyası A Midwinter's Night Dream için çığır açan yenilikçi bir teknoloji kullanarak, hem film yıldızlarını hem de izleyicileri taşıyan sinematik bir rüya manzarası yaratıyor. Sinema her zaman Prada'ya ilham vererek karmaşık hikaye anlatımını pekiştiren ve daha derin anlamları çağrıştırmasını sağlayan bir alan oldu. Prada’nın mirası haline gelen kampanyaların evrimindeyse Hollywood dünyasından dört yeni yetenek sahneye çıkıyor; Julia Garner (Ozark, The Assistant, Inventing Anna), Shira Haas (Unorthodox, Asia), Louis Partridge (Pistol, Enola Holmes) ve Taylor Russell (Waves, Bones & All).

prada

Film ve modayı bir araya getiren bu kısa film American Psycho, The Notorious Bettie Page ve Daliland yapımlarıyla tanınan kült senaryo yazarı ve yönetmen Mary Harron’ın orijinal bir hikayesine dayanıyor. 1990’lardan beri Prada ile çalışan Glen Luchford ise bu özel filmin yönetmen koltuğunda oturuyor. Kampanyanın fotoğrafları filmin arasından seçilen panoromik görsellerden oluşurken gizemli bir atmosferi de yansıtıyor.

prada

Sinemanın zengin tarihi pek çok yolculuk hikayesi anlatmıştır ve şimdi hepsi 21. yüzyıl teknolojisiyle yeniden hayat buluyor. A Midwinter’s Night Dream kampanyasında da sürükleyici bir ekran deneyimi sunan The Mandalorian için tasarlanmış Volume adı verilen özel bir efekt kullanıldı. Moda ve film sektörü insanları ortak deneyimlerde buluşturma arzusuyla güçlerini birleştirmeye devam ederken Prada 2021 Holiday kampanyası sinemayı, modayı ve hayal kurmayı yeniden kutluyor.

ETİKETLER: PRADA , 2021 SONBAHAR / KIŞ , MODA