23 Mayıs 2022

Bedenimde Bulutlar

victoria's secret

Kendimi bildim bileli iç çamaşırı söz konusu olduğunda oldukça seçici olmuşumdur. Kumaş kalitesi, konforu, özgün ama aynı zamanda feminen tasarımı ve her giysiyle eşleştirilebilir olması bu parçalarda aradığım koşullardan yalnızca birkaçı. Hâl böyleyken çekmeceme ekleyebileceğim seçenekler epey azalıyor ancak geçtiğimiz ay bu ihtiyaç ve arayışlarıma cevap olacak bir koleksiyonla tanıştım: Uzun yıllardır sütyeninden külotuna, ev giyiminden spor parçalarına her ürününden memnun kaldığım Victoria’s Secret’ın marka için kimi ilklere imza atan koleksiyonu Love Cloud.

Koleksiyonu gördüğümde ilk bakışta gözüme çarpan konformist tasarımlar oldu zira raflardaki beş yeni siluetin tamamı hem feminen, hem de üzerine sadece bir blazer ceket giyerek dışarı çıkabileceğiniz kadar sofistike. Straples bir üste askı eklenmiş gibi görünen, leopar desenli ve siyah gibi altı farklı alternatifte sunulan Lounge sütyen ise dışarıda tek başına bile rahatlıkla giyilebilir. Önden kopçalı, arkası dantel sütyen modelini de sırt dekolteli bir bluzla şık bir şekilde kombinleyebilirim. Bunların dışında ön kısmı dantelle kaplanmış üçgen formunda bordo, lila, siyah ve menekşe rengi sütyenleri ise önü açık bol kesim beyaz bir gömlekle giyip, düğmelerini sütyen görünecek biçimde açık bırakmak benim için kusursuz bir kombinasyon olacaktır.

victoria's secret

İkinci aşamada tasarımlara tek tek dokunuyorum. Koleksiyonun, ismini bulutların hafifliğinden aldığını kanıtlayan dokuları tek kelimeyle kusursuz. Özellikle Shortie ve tanga külot modellerinde en önemli kriter, eğer ki dantel kullanılmışsa, materyalin alabildiğine yumuşak olmasıdır. Hem sütyen hem külotlarda kullanılan dantel, hem tasarımı sayesinde modern görünüyor hem de yumuşaklığıyla konforu maksimuma taşıyor. Aynı şey diğer tüm siluetlerde kullanılan saf pamuk içerikli materyal için de geçerli. Favorim olan leopar deseninin basıldığı Love Cloud Pürüzsüz Demi Sütyen’de bu dokunun yanı sıra çok sevdiğim birkaç detay daha var: Desteksiz yapısı, neredeyse hissedilmeyecek kadar yumuşak balenleri, tam göğsün ortasında bulunan altın rengi V ikonu ve sırttan geçen bölümün dikişsiz olması sebebiyle giysilerin altından görünmemesi… Bu parçaya takım olarak seçtiğim Love Cloud Ayarlanabilir Tanga Külot’ta da beni büyüleyen ayrıntı ise, adından da anlaşılacağı üzere, külotun genellikle sütyen askılarında gördüğümüze benzer bir mekanizmayla ayarlanabilmesi oldu. Yandan geçen ipler ince olduğu için oldukça şık görünüyor ancak sizi asla sıkmıyor ve iz bırakmıyor. Böylece beden değişikliklerine kolayca adapte olabiliyor.

victoria's secret

Beden değişikliği demişken, koleksiyondaki tüm tasarımların geniş bir beden yelpazesiyle sunulduğunun da altını çizmek gerek. Sütyenlerde 32-B’den 38-DDD’ye, külotlarda ise XS’den XL’ye kadar beden seçenekleri bulmak mümkün. Öyle ki Love Cloud çekimlerinde de bu seçki objektif karşısına geçen modellerle vurgulanıyor. Her bedenden, her yaştan, her stilden kadının kendisi için ideal parçaları bulabileceği mesajı; 47 yaşındaki pilates ve fitness eğitmeni Jailyn Matthews, 27 yaşındaki Kızılderili Nez Percé kabilesi üyesi ve itfaiyeci Celilo Miles, 28 yaşındaki model Jill Kortleve ve 25 yaşındaki prodüksiyon koordinatörü Yacine Ndaw’ın dâhil olduğu 18 kadınla veriliyor. Kısacası Love Cloud sadece tasarımları, kumaş kalitesi, konforu ve adaptasyon gücüyle değil, kapsayıcılığıyla da çekmecemde yerini kalıcılaştırıyor. Koleksiyonu Victoria’s Secret mağazaları ve victoriassecret.com.tr’de sizler de keşfedebilirsiniz.

victoria's secret

ETİKETLER: #VİCTORİASSECRET