25 Nisan 2022

2023 Cruise Defileleri Nerelerde Gerçekleşecek?

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

22-04/20/screenshot-compass-mediavogueit-20220420-12_23_13.png

Fotoğraf: Alessandro Garofalo

Moda haftalarından bahsedecek olduğumuzda New York, Londra, Paris ve Milano olmak üzere dört büyük şehir akla gelir. Pek çok marka, İlkbahar/Yaz ve Sonbahar/Kış defilelerini bu önemli lokasyonlarda düzenleyerek koleksiyonlarını tanıtır. Söz konusu Cruise ya da Resort koleksiyonları olduğunda ise modaevleri metropollerden uzaklaşarak, tatil ruhunu yansıtan sıcak şehirlere yöneliyor.

Chanel, Dior ve Louis Vuitton gibi köklü markalar, 2023 Cruise defilelerini sergilemek üzere seyahat etme arzumuzu tetikleyecek yerler seçme konusunda da ustalar elbette. Bu kapsamda ilk sırada 5 Mayıs’ta koleksiyonunu tanıtacak olan Chanel geliyor. 1910'dan beri Cruise defileleri düzenleyen modaevi için her daim ilham kaynağı olmayı başaran şehir Monako, bir kez daha devrede.

Takvimler 12 Mayıs’ı gösterdiğinde ise Louis Vuitton ile birlikte bu sefer Avrupa’dan Amerika’ya gideceğiz; California’ya seyahat başlıyor ve 2023 Cruise koleksiyonunu tanıtmak üzere Nicolas Ghesquière, San Diego Salk Enstitüsü’nü seçiyor. Onları takiben sırada ise Dior ve Max Mara var. 16 Haziran’da Dior, Maria Grazia Chiuri'nin en son tasarımlarını sergilemek için İspanya'nın Sevilla kentindeki Plaza de España'ya ziyaret edecek. Max Mara’nın lokasyon tercihi ise Lisbon’daki Gülbenkyan Müzesi oluyor.

ETİKETLER: 2023 CRUİSE , MODA , CHANEL , DİOR , LOUİS VUİTTON , MAX MARA