29 Kasım 2021

15. İstanbul İTHİB Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması Sonuçlandı

15.ithib yarışması

Türk tekstil sektörünün tasarım algısının yukarı taşınması, genç yeteneklerin sektöre kazandırılması ve ihracata farklı bir değer katılabilmesi amacıyla düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası tasarım yarışması olan 15. İstanbul İTHİB Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması, Raffles İstanbul’da, özel davetlilerin katılımı ile kutlandı.

Yarışmanın ödül gecesinde finale kalan 11 finalist, ünlü tasarımcı Tuvana Büyükçınar’ın mentörlüğünde hazırladıkları tasarımlarını sergilerken sunuculuğunu Çağla Şikel’in yaptığı yarışmanın jüri kurulunda, Fatih Bilici’nin başkanlığında, tasarımcı Cihan Nacar, Özlem Süer, Büşra Orakçıoğlu, Yasemin Taciroğlu, Siren Ertan, Fidan Şimşek, Ece Ege, Nihan Peker’in yanı sıra Nur Bilen Yavuzer, Pascaline Wilhelm, Cerruti satış direktörü Marco Martini ve iş dünyasından isimler yer aldı.

15.ithib yarışması

15.senesinde ‘Farkında Ol’ sloganı ile sürdürülebilirliğin tekstil sektöründeki önemine dikkat çekildiği yarışmada yarışmacılar doğadan ve tarihimizden ilham aldıkları tasarımlarını Didem Soydan ve Deren Talu gibi ünlü modellerin de taşıdığı bir defile ile sergiledi. Birincilik Özlem Akgül’ün olurken Özlem Daylan Bozoğlan ikinci, Pelin Su Karasu ise üçüncü oldu. Gecenin ev sahibi olan İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz de yarışmayı, sektörün, tasarıma ve tasarımcıya verdiği önemi ve değeri ortaya koyan bir kanıt olarak nitelendirdiklerini vurguladı.

 

ETİKETLER: 15. İTHİB YARIŞMASI , TASARIM , MODA