31 Temmuz 2017

Yeni Nesil Güzellik Alarmı: Çiller!

YAZI: EKİN KURBETÇİ

camille-charriere-freckles-beauty-trend

Fotoğraf: @camillecharriere

Aydınlatıcı bakım rutinleri, yüksek faktörlü koruyucular, turuncu corrector’lar ve yoğun fondöten. Çillerinizi saklamak için bakım rutininize eklediğiniz ekstra dakikaları geride bırakabilirsiniz, çünkü onlar artık yeni nesil güzellik sembolü!

Güzellik her gün değişen ve değiştikçe kalıplarını kıran bir kavram. “Kusurlu güzelliğin” gerçek güzellik olarak kabul edildiği bu günlerde çiller altın devrini yaşıyor. Podyumlardan günlük hayata maske makyajdan uzaklaşılıp çıplak ve doğal görünüm tercih edilirken gençliğin ve natürelliğin simgesi haline gelen çiller bir kusur olmaktan çıkarak yeni nesil güzelliğin “it” parçası haline geldi.

camille-charriere-freckles-beauty-trend

Fotoğraf: @hungvanngo

Hatta öyle ki, Selena Gomez’in son günlerin en çok konuşulan müzik videosu “Fetish”de makyaj artisti Hung Vanngo masum ve doğal bir görünümün altını çizmek için yıldızın makyajında çil görünümünü uyguladı. Sosyal medya üzerinden soru yağmuruna tutulan Hung Vanngo bu gerçekçi sonuç için Marc Jacobs Beauy’den (Earth)quake" Matte Highliner Gel Eye Crayon Eyeliner kullandığın açıkladı.

Çilleriniz yok ama siz de bu trendi yakalamak mı istiyorsunuz? Çok kolay! Aşağıdaki adımları takip edin:

Çilli ve Mutlu 10 Güzel

ETİKETLER: SELENA GOMEZ , ÇİL , GÜZELLİK , MAKYAJ