26 Nisan 2022

Yaza Hazırlık: Daha İnce ve Sıkı Bacaklar İçin İpuçları

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

22-04/25/screenshot-mediavoguefr-20220425-11_14_36.png

Fotoğraf: Mikael Jansson

Öncelikle spordan diyete, yaptığımız her şeyin, sadece kendimizi daha iyi hissedebilmek için olduğunu söyleyerek başlayalım konuya. Yani eğer aynadaki görüntünüz sizi mutlu ediyorsa, konu tamamen tartışmaya kapalı. Ancak yaz aylarına hızla ilerlediğimiz şu günlerde daha formda bir vücut elde etmeyi de hedefliyor olabilirsiniz. Bunun bir parçası olarak bacaklarınızı nasıl daha sıkı hala getirebileceğiniz söz konusu olduğunda ise hem kendi başınıza yapabileceğiniz hem de profesyonel olarak destek alabileceğiniz bazı yöntemler var.

Elbette ilk sırada beslenme geliyor. Sculpture Polikliniği'nin kurucusu Güray Akar “Bahar aylarında tercih edilen ve sağlığımızı bozma ihtimali çok yüksek olan şok diyetleri kesinlikle önermemekle birlikte işlenmiş gıdalar ve kızarmış yiyecekler tüm yıl uzak durulmasını önerdiğimiz şeyler.” diyor.

Kuşkusuz yürüyüş, koşu ya da pilates gibi farklı egzersiz türlerinin de dahil olduğu bir rutine sahip olmak, daha sıkı ve ince bacaklara sahip olma yolunda atlanmaması gereken adımlardan. Peki, hem beslenmenize dikkat ediyor hem de düzenli spor yapıyorsanız ve hala istediğiniz sonuca kavuşamamışsanız? O noktada da devreye özel cihazlar ve tedaviler giriyor. Akar, “Selülitlerden kurtulmak, toparlanmak ve sıkılaşmak için Accent Prime ve Onda Coolwaves Plus son zamanların en mucizevi cihazlarından. Lenf drenaja ve sıkılaşmaya yardımcı olan LPG Endermolab Alliance Cellu M6 ise bu dönemde gerek tek başına gerek kombine tedavilerde kullanılabilir. Ve tabii kas gelişimine yardımcı olan Tesla Former ve Schwarzy’nin yeri ayrı.” diyerek önerilerde bulunuyor ve tüm bu süreçlerin kişiye özel olarak programlanması gerektiğinin de altını çiziyor. Ne kadar sürede istenen sonuçların elde edileceği de kişiden kişiye değişebiliyor. Yine de Akar, Accent Prime, Onda Coolwaves Plus, Le Shape ve Tesla Former ile birlikte birkaç hafta içerisinde forma girmenin, fit olmanın, sıkı ve ince bir siluete kavuşmanın mümkün olduğuna dikkat çekiyor. “Beslenme, egzersiz ve cihazların bir araya gelişi, maksimum fayda sağlayacaktır. Doğru cihazlar, kişinin spor ve beslenme ile müdahale edemediği, düzeltemediği alanlarda kurtarıcıdır. Bölgesel blok yağlar, diriliğini yitirmiş gevşek bir cilt ancak cihazlarla tedavi edilebiliyor.”

Son olarak Akar “Forma girme, selülitlerden ve fazla yağlardan kurtulma, sıkı bir vücuda kavuşma isteği sadece bahar aylarına sıkıştırılmaması gereken bir süreç aslında. Formda kalmak, fit olmak kesinlikle multidisipliner yaklaşım gerektiren bir yaşam tarzı. Sağlıklı beslenme, egzersiz ve cihazlar aslında ayrılmaz bir bütünün parçaları bu konuda.” diyerek aslında tüm yıl boyunca üzerinde durulması gerektiğini vurguluyor.

 

ETİKETLER: GÜZELLİK , BAKIM