10 Kasım 2020

Profesyonel Dokunuş

Vanity Estetik

Estetik ve güzellik dünyasının gelişmiş teknikleri sayesinde gerek yüz gerekse vücutta memnun olunmayan noktalara kolayca müdahale edilebiliyor. Burun estetiğiyse popüler uygulamaların başında. Son dönemin ilgi gören uygulamalarından burun ucu estetiğinin detaylarını Vanity Estetik kurucusu Op. Dr. Güray Yeşiladalı’dan öğrendik.

2016 yılında, Op. Dr Güray Yeşiladalı ve iki çocukluk arkadaşı ile birlikte yurt içi ve yurt dışından gelen hastalarına alanında uzman ekibi ile estetik ve güzellik çözümlerini sunmak için kurulan Vanity Estetik, kurucusu Op. Dr. Güray Yeşiladalı’nın öncülüğünde üst seviyede memnuniyet sağlamayı amaçlıyor. “Better you” felsefesiyle kadınlara özgüven sağlamayı misyon edinen Vanity Estetik; yüz, vücut ve saç ekim operasyonlarının yanı sıra medikal estetik ve güzellik hizmetleri sunuyor. The International Society of Plastic Surgery, American Society of Plastic Surgeons, Türk Tabipler Birliği, Türkiye Estetik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği gibi uluslararası ve yerel olmak üzere sekiz tıbbi akreditasyon kurumunun güvencesine sahip hastane, ulaşılabilir lüks estetik hizmetleri sağlıyor.

Vanity Estetik

Burun ucuna minimal müdahaleler

Vanity Estetik’te uygulanan, son yıllarda popüler olan ve “tip plasti” olarak da bilinen burun ucu estetiği, sadece burnun uç kısmından memnun olmayan hastalara uygulanıyor. Burnun orta ve üst bölgesinde yer alan kıkırdak ve kemik anatomisinde herhangi bir sorun olmayan ancak burun ucunun asimetrisinin, genişliğinin veya düşüklüğünün rahatsızlık verdiği durumlarda bu cerrahi müdahale tercih ediliyor. Burun ucundaki kıkırdakların büyüklüğü, şekli ve konumu ya da burun deliklerinin görünümü ile ilgili değişiklikler yapılabiliyor. Uygulamada kullanılan yöntemi Op. Dr. Güray Yeşiladalı anlatıyor: “Hastanın ihtiyacı doğrultusunda burun ucu estetiği için farklı teknikler uygulanabilir. Kapalı teknik bunlardan biri; kapalı teknikte operasyon süresi diğer tekniklere göre daha kısa ve ameliyat sonrası iyileşme daha hızlı. Diğer bir teknik ise açık teknik. Her iki tekniğin avantajları ve dezavantajları olduğu için ameliyatta doktorun tecrübesi oldukça önemli.”

Vanity Estetik

Operasyon sonrasına dikkat

Her operasyonda olduğu gibi burun ucu estetiğinde de ameliyat süresi kişiden kişiye değişiyor ancak ortalama 30 ile 60 dakika gibi bir sürede yapılıyor. Uygulamanın en büyük avantajı hasta aynı gün içinde taburcu ediliyor. İyileşme süresiyse ameliyat sonrası bakım önerilerinin doğru uygulanması durumunda daha hızlı gerçekleşiyor. İyileşme sürecinde nelere dikkat edilmesi gerektiğini Op. Dr. Güray Yeşiladalı sıralıyor: Ağır ve zorlayıcı sporlardan belirli bir süre uzak durun, ağır çerçeveli gözlük kullanımından kaçının, iyileşme süresi içinde yüzme gibi aktivitelere bir süre ara verin, burnu zorlayıcı hareketlerden uzak durun, diğer burun estetiği ameliyatlarında olduğu gibi güneş ışığından korunun ve ameliyat ödemlerinin azalmasına fayda sağlamak için bol su tüketin.

Detaylı bilgi için sizi buraya alalım.

 

ETİKETLER: OP. DR GÜRAY YEŞİLADALI , VANİTY ESTETİK