05 Aralık 2016

O Güzel: Michelle Williams

YAZI: VALERİE DAYAN

michelle williamsFotoğraf: Getty Images Turkey

Daha önce hiç kısacık kesilmiş pixie saçları uzatmayı denediniz mi? Otuz altı yaşındaki ünlü oyuncu Michelle Williams alametifarikası haline gelen kısa sarı saçlarını uzatırken ne kadar zorlandığını anlatıyor: “Bu sürecin insanın kendine olan güvenini biraz sarstığını itiraf etmeliyim. İyi ki saçımı uzatırken çekimim yoktu, çünkü gerçekten uğraşmam gerekti!” Geçtiğimiz Mayıs’ta gerçekleşen Met Gala’da uzatıp çene hizasında kısa kaküllü modern bir bob haline getirdiği saçları ve mini Louis Vuitton elbisesi ile kameraların karşısına çıkan Williams’ın saçlarını tekrar kısaltıp, bu kez platin rengine boyatması ise hem değişimden korkmamasının, hem de aslında saç bakımına ayırdığı vaktin ne kadar fazla olduğunun göstergesi. Oyuncu makyajsızken bile gözeneksizmiş gibi duran cildine de özen gösteriyor.

michelle williamsWilliams'ın yaptığı gibi kısa saçları uzatmak için biraz sabırlı olmak ve mutlaka haftada en az iki kez bakım maskesi yapmak gerekiyor.

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Los Angeles’ta Joanna Vargas ve Terri Lawton’a düzenli olarak cilt bakımı yaptıran Williams, günlük bakım rutinini aksatmama konusunda da çok titiz. Haftalık olarak yaptığı cilt arındırıcı gece maskeleri yıldızın olmazsa olmazlarından. Williams’ın duru ve porselen gibi teni ise kırmızı halı zamanı geldiğinde gerçekten değere biniyor. Çünkü teni çok pürüzsüz olduğundan makyaj artistlerinin çoğu zaman fazla bir şey yapmasına gerek kalmıyor. Genelde şeftali tonu allık, buğulu gözler ve natürel dudaklar ile gördüğümüz Williams’ın makyaj seçimlerinde narin kişiliğinin de etkisi var. Oyuncuyu birden fazla kez davetlere hazırlayan Angela Levin, “Michelle çok sıcak ve nazik biri, bu sebeple ona hiçbir zaman ağır ve abartılı bir makyaj yapmak istemem. Tercihimizi her seferinde hafif ve çabasızdan yana kullanıyoruz. Farklı farlar kullansak da keskin hatlı bir eyeliner çizgisi asla olmaz.” Levin, bu kadar açık tenli birinde göz makyajının ön planda olmasının, tüm makyajın cilde iyice yedirilmesinin ve keskin hatlardan uzak durmanın çok önemli olduğunu da ekliyor.

ETİKETLER: MİCHELLE WİLLİAMS , O GÜZEL