18 Mayıs 2022

Mükemmel Uyum

Armani Si

Modern feminenliğin simgesi olan Giorgia Armani Kadını her zaman zarif, güçlü ve benzersiz İtalyan tarzının özünü yansıtıyor. Parfüm, herkes için duyguların kattığı bir gizemdir. Bu gizem aldığın her farklı kokuda hafızanda bir yer edinir. Armani de kokularıyla hafızalarda kalıcılığı arttırmak için çekici kokularıyla ruhun bağımsızlığını, gücünü ve zarafeti temsil ediyor. Armani yarattığı kokular ile ten ile muhteşem bir uyum sağlayarak tüm duyuları harekete geçiriyor. Sí’; şık, ihtiraslı, yoğun ve aynı zamanda yumuşak çağrışımlarıyla şiprenin yeniden yorumlanmasından doğan bir koku oluyor. Armani inceliğini yansıtan şipre, meyvemsi bir tat getiren frenk üzümü ve sıcak bir hare yaratan miskten oluşuyor.  Frenk üzümü, özel muhafaza yöntemi sayesinde yasaklı bir meyve gibi tüm koku elementlerini koruyor. Etkileyici bu koku, gücünü karanlıktan alarak feminenliği ve tüm tutkulu duyguları açığa çıkarıyor.

Bu esans iki şehvetli vanilya kokusuyla zenginleşiyor. Biri tamamen doğal haliyle kullanılan ve tutkunun gücünü açığa çıkaran vanilya, diğeri ise bir Armani parfümünde ilk defa kullanılan Jungle Essence adı verilen eşsiz bir yöntemle alışılagelmiş kokulardan yepyeni boyutlar yaratan bir esans karışımı.  Özel patentli bir molekül olan Orcanox kokuya amber sıcaklığı ve odunsu kokulara kalıcılık katıyor. Frezya notalarıyla zenginleştirilen Mayıs Gülü de zarafetle birleşerek paçulinin hoş kokusunu öne çıkarıyor.

Armani Si koku

Armani stiline rafine bir dokunuşla sofistike bir görünüş elde etmek mümkün. Muhteşem tasarımlarında oluşan saf ve doğal zarafetin doğal simgesiyle karşımıza çıkıyor. Parfüm kokusundan önce ilk olarak şişe tasarımında yansıttığı enerjiyle kendisine hayran bırakıyor. Sí’nin şişe tasarımının altında da Armani’nin felsefesi yatıyor. Şişe hem mükemmel bir şekilde biçimlendirilip göz alırken bir o kadar da sade bir tasarıma sahip. Şişenin keskin olmayan hatları ilhamını birkaç farklı kaynaktan alan kapağa çekiyor.

Armani couture stilinin yansımaları şişede de gözümüze çarpıyor. Bakalit’i andıran siyah şişe kapağı adeta bir haute couture koleksiyonunun özel bir parçası gibi duruyor. Si’nin şişesi, dişilik ve maskülenlik arasında oynanan bir oyun gibi ilhamını güç ve naiflik arasındaki ikilemden alıyor. Şeffaflık, siyahın yoğunluğu ve açık pembelikle ahenkle harmanlanıyor. Şişenin ve kapağın altındaki altın renkli iki halka feminenliğin gücünü sembolize ediyor.

 

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

Vogue Türkiye (@vogueturkiye)'in paylaştığı bir gönderi

ETİKETLER: GİORGİA ARMANİ , ARMANİ , KOKU , ARMANI SI