03 Mart 2017

Maison Margiela Şovunun Renkli Marjinal Güzelliği

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

Maison Margiela

Fotoğraf: @voguerunway

John Galliano çılgın ve vahşi dehasını Maison Margiela’nın 2017-18 Sonbahar/Kış şovunda bir kez daha kanıtladı. Ünlü yaratıcının eşsiz koleksiyonuna, makyaj duayeni Pat McGrath ve saç artisti Eugene Souleiman artizal bir tavırla eşlik etti. Geçen sezon, yarattığı sıradışı güzellik formlarıyla tuhaflık sınırlarını zorlayan Pat McGrath, bu kez de geniş renk paletindeki iddiasını ortaya koydu.

Maison Margiela

Fotoğraf: @wwd

2017-18 Sonbahar/Kış şovu, renkli güzellik ilhamını Galliano’nun sürreal sanatından değil, doğadan almıştı. Hermes kanatlar, tavuskuşunun tüyleri, rengarenk ipler, gökkuşağı paleti ve sonu gelmeyen çizgilerden oluşan güzellik görünümlerine, saç artisti Eugene Souleiman aynı dinamiği yakaladığı orijinal saçlarla eşlik etti.

Maison Margiela

Fotoğraf: @teddy_quinlivan

Renkli ip örgüler ve saç aksesuarı olarak kullanılan tavuskuşu tüyleri, moda haftasının en marjinal saç anlarına imza attı. Bu sezon güzellik dünyasının tekrar kutsadığı minimalizm ve doğallığa dönüş trendlerine rağmen, Maison Margiela’nın hayal gücünün sınırlarını zorlayan saç ve makyaj denemeleri her zamanki gibi moda haftasına renk kattı. 

ETİKETLER: PARİS MODA HAFTASI , MAİSON MARGİELA , 2017-18 SONBAHAR/KIŞ , GÜZELLİK , SAÇ , DEFİLE MAKYAJI , PAT MCGRATH