19 Nisan 2016

Grace Coddington'ın Gül Bahçesi

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

Geçtiğimiz Ocak ayında Vogue'un Amerika edisyonundaki kreatif direktörlük koltuğunu devrederek moda dünyasını derinden sarsan Grace Coddington, Vogue Amerika'nın Mart sayısındaki yeni parfüm kampanyasıyla herkesi şaşırttı. Çiçeksi, taze bir kokuya sahip olan Grace'in ilk parfümü 'Grace by Grace Coddington' Comme des Garçons markası altında çıkacak. 

Grace Coddington

Ünlü editörün parfümünde Grace'in karakterine, anılarına dair birçok ipucu bulmak mümkün. Parfümün kokusunu seçerken annesinin gül bahçesinden ilham aldığını belirten Grace, parfüm şişesini de Grace'in çocuğu sayılan kedisi şeklinde tasarlanmış. Başka bir küçük detay ise parfümün kampanya fotoğraflarındaki illüstrasyonlar da Grace'in bizzat kendisine ait. 

Grace Coddington

Efsanevi editör çıkacak parfümünü yeni internet adresiyle online platformda da yalnız bırakmadı. Henüz yapım aşamasında olan site eğlenceli illüstrasyonlarıyla şimdiden fazlasıyla ilgi görüyor. İçinden ne çıkacağını henüz tam olarak bilmediğimiz Grace Coddington’ın yeni websitesini merakla bekliyoruz.

Grace Coddington ile Evinde

Vogue Amerika'nın Kreatif Direktörü Grace Coddington, Elettra Wiedemann’a katılır ve yemek yapmayı çok sevdiğini paylaşır.

ETİKETLER: GRACE CODDİNGTON , PARFÜM , GÜZELLİK