10 Kasım 2021

Eşsiz Kokuların Tapınağı Palladian Bahçeleri

bottega veneta

Koku dünyasının derin hafızası bizi bu kez Palladian Bahçeleri’ne doğru eşsiz bir yolculuğa çıkarıyor. İtalya'nın Veneto Bölgesi'ndeki Palladian bahçelerinin ruhu doğanın ve klasik mimarinin ahenkli kesişimiyle yeni bir yaşamın huzurunu sunuyor. Bottega Veneta'nın ilk olarak 2016 yılında hazırlanan Parco Palladiano koleksiyonu Palladian bahçelerinin idealize edilmiş bir versiyonunu sunuyor ve markanın 1966'daki kuruluşundan bugüne zamansız tasarımın bugünle uyumuyla Veneto'da kök salan kültürü temsil ediyor. 

Her bir parfüm, koku illüzyonu olan “olfactory trompe l’oeil”i simgeliyor ve yetiştiği bölgedeki mükemmel hammaddelerden hazırlanıyor. Temel notasının adını taşıyan her bir kompozisyon, Roma rakamları ile birlikte Palladian villalarının klasik tarihine saygılarını sunuyor. Kokular; çiçeksi, odunsu, aromatik bitkiler ve meyvemsi olarak dört farklı botanik aileye ayrılıyor.

bottega veneta

Parco Palladiano I Magnolia, doğan güneşin hala çiğle kaplı bir bahçeyi aydınlatmaya başladığı ilk anı çağrıştırırken Parco Palladiano II Cipresso, açılmamış selvi yapraklarının kokusunu yakalayarak baharın canlılığını temsil ediyor. 

Parco Palladiano III Pera, sonbaharda bir meyve bahçesinde armut ağacının yanından geçme anının teatral ruhunu yansıtırken Parco Palladiano IV Azalea, bir yaz günü güneşin altında Palladian bahçesindeki açelyalardan yükselen büyüleyici kokuları yakalıyor. 

Parco Palladiano V Lauro, bir villanın yakınındaki aromatik bitki bahçelerine doğru yürüyüş yapmayı çağrıştırıyor. 

Parco Palladiano VI Rosa'nın baharatlı ve lezzetli kokusu, mobilyaların sıcak odunsuluğuyla birleşiyor. 

Parco Palladiano VII Lillà nazik bir sabah esintisi, Venedik lagünlerinin hafif tuzlu suyu ve çiçeklerin taze, pudralı kokusunu birleştiriyor. 

Parco Palladiano VIII Neroli, güneşin yüksekte olduğu bir öğle sonrasında portakal bahçelerinin arasında huzurlu bir gezintiye çıkarıyor. 

Parco Palladiano IX Violetta güneşin ufukta alçalmasıyla başlayan, erken akşamların havadaki serin kokusunu üzerinde taşıyor. 

Parco Palladiano X Olivo, Yaşam Ağacı olarak bilinen zeytin ağacı gibi güneşe doğru yükselen dallarıyla toprağın derinliklerinde kökleniyor. Parco Palladiano XI Castagno, çevresini eşit derecede tatlı ve dumanlı bir koku ile sarmalıyor. 

Parco Palladiano XII Quercia; meşe ağacının yoğun enerjisini canlandırıyor. Parco Palladiano XIII Quadrifoglio aromatik bitkileri uyandırırken, Parco Palladiano XIV Melagrana, sabahın erken saatlerinde saf güneş ışığı ile yoğrulmuş olgun narın canlılığını anımsatıyor. 

Parco Palladiano XV Salvia Blu ise, şafak vaktindeki doğanın mavi senfonisinin kokuya bürünmüş hali olarak karşımıza çıkıyor. 

Parco Palladiano Koleksiyonundaki her bir şişe, şişe kapağı ve kutu; Bottega Veneta’nın ikonik örgü stili “intrecciato” ile Veneto bölgesinin geleneklerini yansıtıyor. Klasik Venedik cam işçiliğinden esinleniyor. Her bir şişenin üzerindeki son dokunuş, her bir kokunun imza notasının İtalyanca'daki ismini taşıyan sade beyaz etiket ve her kokuyu yaratılış sırasına göre temsil eden Roma Rakamı içeriyor, renkli içerikleri anında tanınır hale getiriyor. 

Bottega Veneta'nın bu özel koleksiyonuna Zorlu Center Sephora mağazasından, Sephora Mobil uygulamasından ve sephora.com.tr'den ulaşabilirsiniz. 

 

ETİKETLER: BOTTEGA VENETA , PARFÜM , PARCO PALLADİANO , RÖNESANS