21 Eylül 2021

Robert Pattinson’dan Academy of Motion Pictures Hamlesi

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

robert pattinson

Batman olarak izlemeyi merakla beklediğimiz Robbert Pattinson, uzun bir süredir herhangi bir etkinlikte karşımıza çıkmıyordu. Ancak Variety’nin özel haberine göre Pattinson’dan nihayet bir hareket geldi. Pattinson ve H.E.R, Los Angeles'taki yeni Academy of Motion Pictures müzesinin açılış partisine katılacak ve yeni müzenin kapılarını açmasına destek olacak.

29 Eylül’de gerçekleşecek etkinlikte ikili, Los Angeles müzesinin açılışını kutlamak için düzenlenen partide müze direktörü ve başkanı Bill Kramer ile Vanity Fair'in kıdemli batı yakası editörü Britt Hennemuth'la birlikte eşbaşkanlık görevini üstlenecekler.

Ev sahibi komitede; Ariana DeBose, Jacob Elordi, Laura Harrier, Édgar Ramirez, Natasha Lyonne, Victor Rasuk, Zoë Chao, Gia Coppola ve Zooey Deschanel gibi isimler yer alıyor. Listede ayrıca yönetmenler Lulu Wang ve Channing Godfrey Peoples, moda tasarımcıları Mike Eckhaus & Zoe Latta, Kate & Laura Lulleavy, Jeremy Scott ve Jason Wu, RuPaul's Drag Race yıldızı Symone, kostüm tasarımcısı Arianne Phillips ve fotoğrafçılar Amanda Demme ve Alex’in de olduğu duyuruldu.

robert pattinson

Academy Museum of Motion

Müze, film endüstrisinin tarihine, bilimine ve kültürel etkisine hizmet etmeyi amaçlıyor. Amerika Birleşik Devletleri'nde türünün ilk büyük ölçekli müzesi olması ve fiziksel özellikleriyle de dikkat çekiyor. Pelüş kırmızı el yapımı İtalyan sandalyeleriyle 1.000 koltuklu David Geffen Tiyatrosu ve etkileyici bir manzaraya açılan cam Barbra Streisand Köprüsü binanın fiziksel olarak öne çıkan özelliklerinden.

Los Angeles'ta Wilshire ve Fairfax Bulvarları'nın köşesinde yer alan eski May Şirket Binası’nda yer alan Academy Museum of Motion Pictures 14 Aralık 2020 olarak belirlenen açılışını pandemi nedeniyle ertelemişti. Müze, büyük partinin ardından 30 Eylül’de halka açılacak. Açılış günü Amerikan Gençlik Senfonisi eşliğinde Oz Büyücüsü'nün iki gösterimini içeriyor. Müzenin açılışının ilk üç ayında 115'den fazla gösterim, tartışma ve program sunulması planlanıyor.

ETİKETLER: ACADEMY MUSEUM OF MOTİON , ROBERT PATTİSON