EN VOGUE
EN VOGUE

25 Ekim 2021

James Michael Tyler'a Veda

friends

Friends

Friends takipçileri Pazar sabahı üzücü bir haberle güne başladı. 

Friends dizisinde canlandırdığı Gunther rolüyle tanınan Amerikalı aktör James Michael Tyler 59 yaşında hayatını kaybetti. Menajeri yaptığı açıklamada, "Onunla bir kez tanıştıysanız, ömür boyu arkadaşınız olmuştur." diyerek oyuncunun hayatını kaybettiğini duyurdu. Onu serinin başrol oyuncuları kadar sık izleyemesek de özellikle Friends hayranları için özel bir yeri olduğunu söyleyebiliz. Tyler, Gunther karakteri ile Friends’in ikonik buluşma mekanı Central Perk’te çalışan Rachel’a aşık bir garsonu canlandırıyordu. 

Friends dışında Tyler, Sabrina the Teenage Witch, Scrubs ve Modern Music gibi dizilerde ve çeşitli yerli ve yabancı film festivallerinde en iyi erkek oyuncu ödüllerini kazanan The Gesture and the Word ve Processing adlı iki kısa filmde rol almıştı.

Bir süredir kanser tedavisi gören Tyler, rahatsızlığı nedeniyle HBO'nun yıllar sonra çektiği özel Friends bölümüne fiziksel olarak katılamamış, bölüme online olarak bağlanmıştı. Yaptığı açıklamada dizinin hayatındaki yerini ise “Dürüst olmak gerekirse hayatımın en unutulmaz 10 yılıydı. Daha iyi bir deneyim hayal edemezdim. Bütün bu insanlar harikuladeydi. Onlarla birlikte çalışmak büyük bir zevkti. Çok, çok özel hissettirdi.” diyerek dile getirmişti.

Resmi Friends hesabı da dün Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda, “Warner Bros. sevilen aktör ve Friends ailemizin ayrılmaz bir parçası olan James Michael Tyler'ın kaybının yasını tutuyor.” ifadelerine yer verdi.

 

ETİKETLER: FRİENDS , AMES MİCHAEL TYLER