EN VOGUE
EN VOGUE

08 Mart 2022

Buz Hokeyinde Kadının Gücü

Kısmetbymilka - ibbssk

Kadın ve güç bir aradayken her şey mümkün. Bu yolda atılan her adım kadınları hayata karşı daha çok güçlendiriyor. Kısmet by Milka kurucusu Milka Karaağaçlı da üzerine düşen görevi yapmayı ve kendi kimliklerini, hayallerini ortaya koyan herkesi desteklemeyi amaçlıyor. Bu amaç için çıktığı yolda da belirli önyargılarla ve bireyleri kalıpların içine hapsetmeye karşı bir duruş sergiliyor. Gelecek nesiller ve toplum için, İBBSK Kadın Buz Hokeyi Takımı sponsorluğuna başlayarak #buzlarıkıralım mesajı veriyor.

Özgür, ne istediğini bilen ve kendine güvenen kadınlar ile gelecek nesiller için, toplumun tüm yargılarını ve dayattıklarını ters yüz eden bir oluşum olarak Kadın Buz Hokeyi takımını desteklemeyi seçen Karaağaçlı, takımın gelişmesi ve daha çok kız çocuğunu bu yolda cesaretlendirmek amacıyla çıktıkları yolda heyecanını paylaşıyor.

“Bu spor özelinde kadınlar üstündeki ön yargıyı kırıp buzları eritmeye karar verdik. Ben de çoğu kadın gibi önyargı denizinden geçtim. Bu nedenle kendi yolunu bulmak, kendi irade ve hayallerini ortaya koymak adına savaşan, toplumun öngördüğü gibi değil kendi hayallerine koşan kadınlarla gurur duyuyorum. İBBSK Kadın Buz Hokeyi Takımı'yla tanıştığımda da bu duyguları hissettim. Evet, Türkiye’de Kadın Buz Hokeyi var. Birçok şeye meydan okumuş, kendi yollarını yaratan olağanüstü genç kadınlar...

Buna benzer cesur genç kadınlar sayesinde toplumun, insanın önyargılarını kıracağımıza ve eşit, güvenli, huzurlu bir düzene kavuşacağımıza inanıyorum.

Adil bir gelecekle aramızdaki buzlar böyle böyle kırılacak.”

 

ETİKETLER: MİLKA KARAAĞAÇLI , KISMET BY MİLKA