07 Haziran 2019

Rota Oluşturuldu: Camille Charriere ile Stil Sahibi Bir Londra Turu

EDİTÖR: ZEYNEP SEREN İLKAN

YAZI: EDA CEYHAN

Şehrin sık uğrananlara eklenmesi gereken sanat galerileri ve müzelerinden vakit kaybetmeden keşfedilmesi gereken butiklerine, yalnızca sakinlerinin bildiği favori buluşma duraklarından Vogue Türkiye için deşifre ettiği gizli kaçış noktalarına... Camille Charriere ile Londra'da stil sahibi bir tura çıktık.

camille charriere, londra

Electric Cinema

Fotoğraf: Jessica Jane Segal

Birkaç yıl önce sevgilisinin peşinden Paris’ten Londra’ya taşınan, yolları ayrıldığındaysa ülkeyi terk etmek yerine kalıp kısa zamanda şehrin en popüler parizyenine dönüşen Camille Charriere ile olay mahallindeyiz. Onda bağımlılık yapan Londra’yı, Notting Hill’deki samimi mahalle yaşamını ve müdavimi olduğu komşularını deşifre ediyoruz.

Londra’da en çok vakit geçirdiğin yer neresi?

Mahallem, Notting Hill. Burada kendimi evimde hissediyorum.

Favori sanat duraklarını öğrenebilir miyiz?

Gagosian, Tate ve The Royal Academy of Arts’da her daim harika sergiler olsa da, ben daha çok Dot Project, Lamb Arts gibi yeni sanatçılar keşfetme şansı yakaladığım küçük galerileri gezmeyi tercih ediyorum.

Romantik bir akşam yemeği için hangi restoranı tercih edersin?

Yakın zamanda evimin yakınlarında açılan Seven Saints’i seviyorum. Güzel yemekleri ve şaraplarıyla ideal bir buluşma noktası.

Kız kıza gece gezmesi için favori barın hangisi?

Bu konuda birincilik uzun süredir Chiltern Firehouse’un.

En çok nerelerden alışveriş yapıyorsun?

Bilinçli alışverişi önemseyen, sürdürülebilir modaya kafa yoran ve üzerinde hikayesi olan eşsiz parçalar taşımaktan hoşlanan biri olarak Portobello Road’daki vintage butiklerin büyük fanıyım. En iyi parçaları genellikle Found and Vision, Rellik ve One of a Kind Archive’da buluyorum. Gözüm yüksek modaya kaydığında ise rotamı Mount Street’e çeviriyorum.

Keşif noktalarını paylaşır mısın?

Instagram bunun için harika bir mecra ama online alışveriş destinasyonları Matches ve Browns’un zeki ve zevkli satınalmacıları tarafından sürekli güncellenen, takibe almanız gereken yeni tasarımcılar bölümü, kesinlikle en iyisi.

 camille charriere, londra camille charriere, londra

Portobello Hotel

Şehrin Instagram’lanmaya en değer köşeleri nereler?

Notting Hill’deki Portobello Hotel’in 16 numaralı odası ve odadaki yuvarlak yatak, gerçek bir Instagram cenneti! O odadan fotoğraf çekmeden çıkamazsınız! Söz konusu beğeni rekoruna koşan fotoğraflar olduğunda, dünyanın en büyük ve çeşitli botanik koleksiyonlarını barındıran Kew Bahçeleri de hiç fena alternatif sayılmaz.

Şehre ilk kez ayak basan birine nerelere gitmesini tavsiye edersin?

Kraliçenin hatırına Buckingham Sarayı, bir Richard Curtis filminde gibi hissetmek için Portobello Market ve görmeden dönmek olmaz diye National Portrait Gallery. Eğer bu tarz aktivitelerden hoşlanıyorsanız kendinize bir de West End’de müzikal bileti hediye etmenizi öneririm.

Vogue Türkiye okuyucuları için şehirden üç mekan önerisinde bulunur musun?

Golborne Deli, Good Life Eatery ve The Electric Cinema.

ETİKETLER: CAMİLLE CHARRİERE , LONDRA , VOGUE TÜRKİYE MAYIS 2019