19 Kasım 2020

Harry Styles Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

YAZI: VOGUE

DERLEYEN: DİLRUBA KARAKÖSE

Vogue Amerika, yeni kapağı eşliğinde tam da Noel zamanında dünyaya muhteşem bir Harry Styles hediye ediyor. 26 yaşındaki yıldız, devrimci fotoğrafçı Tyler Mitchell tarafından gerçeleştirilen çok özel bir çekimle Aralık ayında Vogue Amerika’nın 128 yıllık tarihindeki ilk solo erkek kapak olmakla kalmıyor, ayrıca en kısa zamanda okumanız gereken samimi bir röportaj için de editör Hamish Bowles ile bir araya geliyor.

Ufukta üçüncü albüm söylentileri, önümüzdeki hafta bir Gucci film prömiyeri ve Olivia Wilde’ın yakında çıkacak olan psikolojik gerilim filmi Don Don't Worry Darling’de başrol oynayacak olmasıyla Styles, mutluluğun anahtarını keşfetmiş olabilir.

2020'nin kurtarıldığını düşünün: Bunlar, Vogue Amerika’nın gişe rekorları kıran Aralık kapak röportajından Harry Styles hakkında öğrendiğimiz her şey.

1. Harry zihinsel sağlığı için günde iki kez meditasyon yapıyor

“Hayatımı değiştirdi ama çok incelikli. Şimdiki anda kalmama yardımcı oldu. Yemek, kahve ya da bir arkadaşla birlikte olmak… Önümde duran şeylerin tadını çıkarabileceğimi hissediyorum. Meditasyon, akıl sağlığım için gerçekten yararlı olan bir durgunluk getiriyor.”

2. İlk sahne anı, bir kilise faresini oynamaktı

“Gerçekten gençtim ve bu rol için tayt giydim. Tayt giyiyor olmamın bana çılgınca geldiğini hatırlıyorum. Ve belki de her şeyin başladığı yer orasıydı.”

3. One Direction yıllarını sevdi ve grup üyeleri, Styles’ın bugün kim olduğunu şekillendiren isimlerden

“Bence tipik olan, böyle bir gruptan çıkmak ve içinde olduğun için neredeyse özür dilemek zorunda hissetmek. Ama içinde geçirdiğim zamanı sevdim. Benim için tamamen yeniydi ve elimden geldiğince öğrenmeye çalışıyordum. Sanırım bu yüzden seyahat etmeyi seviyorum. Bir şeylerin tadını çıkarmak için…”

4. Harry’nin hayali Tokyo’ya taşınmak

“Orada her gidişimde gerçekten sevdiğim bir saygı, sükunet ve sessizlik havası var.”

Harry Styles

5. Harry kariyerinin başlarında sahne korkusundan muzdaripti

“Sahnedeyken hep bir şeyleri batıracağımı falan düşündüm. Ama inanılmaz derecede cömert hayranlardan oluşan bir gruba sahip olduğum için kendimi gerçekten şanslı hissettim. Duygusal olarak çok cömertler ve gösteriye geldiklerinde o kadar çok şey veriyorlar ki, her zaman çok sevecen ve kabullenici bulduğum bir atmosfer yaratıyor.”

6. İkinci albüm hazırlığı onun korkusuz olmasını gerektirdi

“İlk albümle solo bir sanatçı olarak sesimin ne olduğunu öğrenme aşamasındaydım. Sanırım ikinci albümde yanlış yapma korkusundan kurtuldum ve bu, gerçekten eğlenceli ve özgür hissettirdi. Müzikte gelişimin çok önemli olduğunu düşünüyorum ve bu kıyafetlere, videolara ve her şeye kadar uzanıyor. Ziggy Stardust veya The Beatles ile David Bowie'ye ve onların farklı dönemlerine bakılmasının nedeni de bu. O korkusuzluk hissi süper ilham verici.”

7. Harry karmaya inanıyor

“Bence keşfetmek, öğrenmek ve dinlemek için harika bir zaman. Okumaya ve kendimi eğitmeye çalışıyorum, böylece 20 yıldır hala doğru şeyleri yapıyor ve doğru adımları atıyorum. Karmaya inanıyorum ve şu anda insanlarla aramızda biraz daha nezaket, empati ve sabrın olduğu, dinlemeye ve büyümeye biraz daha hazırlıklı olabileceğimiz bir zaman olduğunu düşünüyorum.”

Harry Styles

Fotoğraf: Tyler Mitchell Styling: Camilla Nickerson

8. Harry kadın kıyafetleri konusunda bir uzman ve onları giymekten de keyif alıyor

“Bazen bir mağazaya gidiyorum ve kendimi harika olduklarını düşünerek kadın kıyafetlerine bakarken buluyorum. Bunu aslında şöyle açıklayabilirim. Ne zaman kendi hayatınıza engel koysanız, sadece kendinizi sınırlandırırsınız. Giysilerle oynamakta büyük bir keyif saklı bence. Bunun ne anlama geldiği hakkında asla çok fazla düşünmedim. Bu sadece bir şeyler yaratmanın genişletilmiş bir parçası.”

9. Müzik dünyasındaki isimler, ona gösterişli sahne stilini nasıl kucaklayacağını öğretti

“Prince ve David Bowie, Elvis ve Freddie Mercury ve Elton John, müzikte örnek aldığım insanlar ve bir nevi şovmen gibiler. Çocukken tamamen akıllara durgunluk veriyordu. Şimdi gerçekten gösterişli hissettiren bir şey giyeceğim zaman kendimi çılgın hissetmiyorum. Bence içinde harika hissettiğiniz bir şey bulursanız, bu bir süper kahraman kıyafeti gibidir.”

10. Harry'nin 2020'deki en büyük çıkarımı, mutluluğun gerçek anlamını keşfetmek

“Karantina, şu anda beni mutlu eden şeyin ne olduğu konusunda gerçekten iyi bir ders verdi. Anı yaşamak için çok güzel bir örnek. Dürüst olmak gerekirse arkadaşlarımın yanında olmayı seviyorum. Bu da benim en büyük çıkarımım oldu.”

ETİKETLER: HARRY STYLES 2020 , HARRY STYLES