LIVING
LIVING

07 Aralık 2021

Dekorasyonda C Vitamini Etkisi

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

dekorasyon, turuncu

@70shousemanchester

Özellikle 60’lar ve 70’lerin favori renkleri arasında yer alan turuncu, stil günlüklerinden sonra dekorasyon seçimlerimize de dahil oldu. İçinde barındırdığı yüksek enerji ve optimist tavırla objelerin sınır alanından çıkan turuncu, mobilyalardan duvar kağıtlarına dozunda bir iddia yaratıyor. Kırmızı ve sarı rengin buluşmasından ortaya çıkan bu renk aslında yaratımına vesile olan ikilinin karakter özelliklerini yansıtıyor. Belki de bu yüzden turuncu aynı anda hem gücü hem de eğlenceyi temsil eden keyifli renklerden biri.

dekorasyon, turuncu

@kellywearstler

Influencer’ların ev paylaşımlarına baktığımızdaysa turuncunun farklı tonlarıyla yaratılan atmosferler karşımıza çıkıyor. Pernille Teisbaek, kişisel stiliyle birlikte ev dekorasyonunda da İskandinav kodlarını kullanırken turuncunun daha koyu ve dingin bir tonuna yer veriyor. Diğer yandan renkli kombinasyonlarıyla ilham veren isimlerden biri olan Karoline Dall aynı kodların canlı yüzünü bize gösteriyor.

dekorasyon, turuncu

@pernilleteisbaek

dekorasyon, turuncu

@karodall

Eğer evinize hareket katmak istiyorsanız turuncu rengin ibresini canlı tonlarına çevirebilir ya da birkaç tonu birbirine karıştırarak yaşam alanınızda 70’ler havası yakalayabilirsiniz. Ayrıca krem rengi geçişler ve ahşap detaylar da aynı nostaljik etki için size yardımcı olurken özellikle duvar kağıtlarında bu renge bir şans verebilirsiniz. Ancak sizin için turuncu riskli renkler grubundaysa pratik objelerde ya da desenlerin arasında bu rengi seçerek karar vermeden önce bir ısınma turu atmanız da mümkün.

ETİKETLER: DEKORASYON , LİVİNG , TREND , TURUNCU