LIVING
LIVING

27 Mart 2021

Dekorasyonda 70’ler Ruhunu Yakalamanızı Sağlayacak 5 Instagram Hesabı

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

70'ler

@retronothetero 

Özgürlüğün, bireysel dışavurumun “bir” olabilme hayaliyle harmanlandığı 70’ler dönemi çiçek çocuklarından, farklı moda anlayışına günümüzde bile sağlam bıraktığı izlerin ardından gitmemizi sağlıyor. Gucci’nin kreatif direktörü Alessandro Michele’yle adeta zirve noktası ulaşan 70’ler dönemi sanatsal bakış açısı ve geniş renk paletiyle sadece moda dünyasına değil dekorasyon fikirlerine de ilham kaynağı olma konusunda listenin başında yer alıyor.

Güçlü desenler, kadife dokunuşlar, rahat alanlar ve yuvarlak hatlar bu dönemin temel çizgilerini oluştururken özellikle 50’ler ve 70’lerde oldukça sevilen conversation pits yani bir nevi sohbet alanı diyebileceğimiz farklı bir mimari yaklaşımı da beraberinde getirdi. Genellikle salonun tam ortasında bulunan ve adeta bir havuzu andıran bu alanlar hala daha evin en kişisel ve eğlenceli alanı olarak kullanılmaya devam ediyor.

 

70'ler

@70sworship

  

Eğer evinizde 70'ler ruhunu yakalamak isterseniz, farklı dekorasyon fikirlerini bir araya getiren instagram hesapları size bu konuda ilham kaynağı olabilir.

 

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

70s Worship (@70sworship)'in paylaştığı bir gönderi

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

@daughterofthe70s'in paylaştığı bir gönderi

ETİKETLER: 70'LER , DEKORASYON , STİL