LIVING
LIVING

14 Nisan 2021

Daha Renkli Bir Ev İçin İlham Veren 10 Instagram Hesabı

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

dekorasyon,renkler,2021

@colourfulhomevibe

 

Konu canlı renkler olduğu zaman kişisel stilimizde bile şüpheci bir yaklaşım sergileyebiliyoruz üstelik beğenmediğimiz ya da bize yakışmadığını düşündüğümüz takdirde tek yapmamız gereken yeniden giymemek ya da eski rotamıza dönmek oluyor. Bu yüzden her gün içinde yaşadığınız evinizi güçlü renklerle dönüştürmek bir kıyafeti çıkartmak kadar kolay olmadığı için iyi bir araştırma yolculuğuna çıkmakta fayda var.

Bu yolculuğa iç sesinizi ve renklerin sizde yarattığı hisleri de mutlaka dahil etmelisiniz çünkü nasıl hepimizin karakteri farklıysa renklerin bizde yarattığı hisler ve düşünceler de farklı. Bu yüzden renkler arasında zaman geçirmeye bakın. Örneğin mavi rengi pek sevmediğinizi düşünüyorsanız sürpriz bir şekilde mavinin farklı bir tonu sizde bambaşka hisler uyandırabilir. Buna ek olarak renkli bir yaşam alanı yaratmak demek illa güçlü ve göz alıcı renkler kullanmak demek değil. Yumuşak pastellerle de aynı etkiyi rahatlıkla yakalayabilirsiniz.

Pembeden lilaya pek çok alternatifiniz olduğu gibi özellikle duvar boyaları size bu alanda neredeyse sınırsız diyebileceğimiz kadar çok seçenek sunuyor. Eğer duvarları boyatmak sizin için biraz üst bir seviyeyse ve bunun öncesinde biraz pratik yapmayı düşünürseniz dekoratif objeler üzerinden ilerleyebilir veya doğal renkleri de dahil ederek biraz daha emin adımlara ilerleyebilirsiniz. Renkleri korkusuzca kullanan 10 Instagram hesabı ise hem bu konuya daha sıcak bakmaya başlamanızı hem de bu değişiklikleri yapabileceğiniz alanları keşfetmeyle ilgili keyifli fikirler verebilir.

 

 

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

Tina Bousu (@eclectic_twist)'in paylaştığı bir gönderi

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

✨ Kate ✨ (@kate_rose_morgan)'in paylaştığı bir gönderi

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

Kelli Collins ? (@mango_manor)'in paylaştığı bir gönderi

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

Lissi (@oxfordone)'in paylaştığı bir gönderi

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

Katie Kime (@katie_kime)'in paylaştığı bir gönderi

ETİKETLER: RENK , DEKORASYON , PASTEL TONLAR , İNSTAGRAM