09 Şubat 2012

Zamanı askıya alın

Mottosu "Gençlik, bilimsiz olmayacak bir ruh halidir" olan YSL'nin gençliğe ve bilime adanmışlığı bir gerçek. Bu bakış açısıyla YSL, anti-aging sektörü için yeni bir seri piyasaya sundu. Forever Youth Liberator adı altındaki seri, yepyeni bir içerikten bahsediyor.

MIT (Massachusetts Institute of Technology)'nin geleceğin tıp bilimini değiştirecek 10 bilim dalından biri olarak gördüğü glikobiyoloji bu serinin sırrı. 7 Nobel ödüllü, 100 yıllık araştırmanın ürünü glikobiyoloji; glikanları kilit içerik olarak kullanıyor. YSL, Forever Youth serisini ilk defa cilt ve kozmetik alanında kullanılan glikobiyolojiden esinlenerek yaratıyor.

YSL Forever YOuth Liberator
Bu serinin araştırmacılardan biri olan Almanya'daki Max Planck Enstitüsü'nden Profesör Peter H. Seeberger; "Glikanların hücre yüzeyinde bulunduklarını ve hücreler arası bağlantılar için gerekli olduğunu biliyoruz. Glikanlar antenleri sayesinde hücrelerin kilidini açarak gençleşme mesajlarının hedefe tam olarak iletilmesini sağlayan birer yaşam anahtarı olarak çalışırlar" diyor.

Kimya ve biyoloji derslerini hatırlayarak bilgi dozunu şöyle arttırıyoruz: Glikanlar cilt yenilenmesinde gereken yaşamsal mesajları iletmek için bir anahtar kilit mekanizması gibi yakınlardaki hücrelerin reseptörlerine bağlanırlar. Hücrelerin gençlik potansiyellerini açığa çıkartmak için anahtar gibi davranırlar. YSL'nin hücreler arası bu iletişimi sağlayan teklonolojisi glikanaktif. Bu etken maddeyle üretilen Forever Youth serisi, temizleme köpüğü, krem, serum ve göz kremi içeriyor. Serinin yıldızı ise serum. Kırışıklık karşıtı lifting etkisi, yeniden şekillendirme ve ışıltı yetenekleri arasında. 7 günde kırışıklık azaltıyor, 1 ayda cilt daha dolgun oluyor.

EDİTÖRÜN NOTU:
Serumun deneme sürüşünde, mor ışık altında gördüğümüz uygulanmış-uygulanmamış ayrımı oldukça çarpıcı. Anında canlandırma etkisi var. Yoğun glikanaktif konsantresi içeren serum kısa sürede değişiklik arayanları bekliyor. Fiyatı 30 ml 199 TL.

İlgili Başlıklar