16 Temmuz 2019

Tom Ford'dan İddialı Bir Parfüm: Metallique

YAZI: EKİN KURBETÇİ

tom-ford-joan-smalls-metallique-perfume

Fotoğraf: @tomford

Tom Ford parfümleri koku dünyasında ikonik bir yer taşıyor. Markanın yeni parfümü Metallique de bu ünün hakkını verecek nitelikte. Tom Ford'un 'Işıltılı bir zırh' olarak nitelendirdiği koku, modern feminenliği nadide çiçeklerle buluşturuyor. Bu parfümün karakterli kokusunun ilhamı ise parfüm dünyasının mistik bileşeni aldehitlerden geliyor. İkonik Chanel No5'in parfüm dünyasına bir armağanı olan aldehitler, diğer özlerle buluştuğunda rafine bir çiçek kokusu yayıyor ve parfüm notalarını ortaya çıkaran yeni bir fasad yaratıyor.

tom-ford-joan-smalls-metallique-perfume

Özel formülüyle vücudu ikinci bir cilt gibi saran bu parfümün kalbinde beyaz çiçekler var. Aldehitlerle hava kadar hafif bir açılış yapan parfüm bergamot ve karabiberle cilde oturuyor; amber hatmisi ve Peru balsamıyla da ciltte sıcak bir tat bırakıyor.

'Çiçekler içinde metalden bir Venüs' personasıyla tasvir edilen bu yeni parfümün kampanyası da bu iddialı tanımın tam karşılığı diyebiliriz. Kamera arkasında Steven Klein'ın yer aldığı ve başrolünde Joan Smalls'un oynadığı reklam filmi, ünlü modeli modern bir tanrıça olarak resmediyor. Sıcak yaz günlerinde, arkasında gizemli ve çekici bir imza bırakmak isteyenler Tom Ford'un modern, genç ve enerjik tanrıçalar için yarattığı Metallique'e göz atabilir.

ETİKETLER: TOM FORD , METALLİQUE , PARFÜM , JOAN SMALLS