16 Eylül 2019

MD Codes ile Küçük Bir Dokunuş

DERLEYEN: İLKE BEYAZ

Kişinin ihtiyaç ve isteği doğrultusunda daha çekici, daha dinç, daha yumuşak ya da olduğundan daha iyi görünmesine yardımcı olmasını sağlayan MD Codes uygulaması, estetik müdahalelere yeni bir yorum getiriyor.

   Allergan

Ameliyatsız estetiğe yeni bir yorum

MD Codes’u keşfederek dünya literatüründe yer almayı başaran ünlü Brezilyalı doktor, Dr. Mauricio de Maio, 2010 yılından bu yana üzerinde çalıştığı uygulamayı şöyle anlatıyor: "Yüzde ifadeyi değiştiren 60’tan fazla nokta var. Bu noktalara küçük bir dokunuş yaptığımızda tüm yüzün ifadesini yeniden tasarlamayı hedefliyoruz. MD Codes temelde, hyalüronik asit bazlı uygulamalar ile kişilerin duygusal ihtiyaçlarını ön plana çıkartarak bir değişim planını uygulamayı öngörüyor. Birbirinden ayrı enjeksiyon alanları olan MD Codes, daha az yorgun görünmek isteyenlerde daha farklı, daha çekici ya da daha az kızgın görünmek isteyenlerde farklı noktalara karşılık geliyor.”

Pozitif yaşlanma için de sıklıkla tercih edilen MD Codes uygulaması ile kişinin, ameliyatsız 10 yaşa kadar gençleşmesi hedefleniyor. Genç ve çekici görünmek isteyenler için ince dudaklar, geriye çekilmiş bir çene ve düşük kaşların tercih edilmediğini vurgulayan Dr. Mauricio de Maio, MD Codes uygulamasının kalıcılığının kişinin metabolizma hızına ve yaşına göre değiştiğinin de altını çiziyor.

                          Allergan

MD Codes™ neden yaratıldı?

2010 yılında, dünyaca tanınan Brezilyalı plastik cerrahı Dr. Mauricio de Maio, estetik tıbbi alanında 8 noktada yüz şekillendirme adıyla bir konsepti hayata geçirdi. Cerrahi çözümlere alternatif olarak tasarlanan 8 noktada yüz şekillendirme ile ilk defa, spesifik bir estetik sonuca ulaşmak için şablona göre kullanılacak uygulama noktaları da sunulmuş oldu.

Kadınların kaygı duydukları bölgeyle ilgili olan önemli bölgeler hakkında genellikle farkındalığı olmuyor. MD Codes™, hastaların kaygı duydukları bölgenin iyileştirilmesinin yakın ya da daha uzak bölgelerin hedef alınmasına bağlı olduğunu anlamasını kolaylaştırıyor.

Allergan Medical Institute® (AMI) ile birlikte, her yıl dünyayı gezen ve binlerce hekimi kendi inovatif eğitim programıyla eğiten Mauricio de Maio, bu sene de Allergan Medikal Estetik tarafından gerçekleştirilen ve medikal estetik uygulamaların tüm süreçlerini masaya yatıran ‘Beauty Decoded Live’ organizasyonu Türkiye’de olacak. Medikal estetik trendler, uygulama kararındaki psikolojik etkenler ve doğru tedavi süreçleriyle ilgili kodlara ışık tutucak organizasyon 23 Eylül’de İstanbul’da gerçekleşecek.

ETİKETLER: MAURİCİO DE MAİO , ESTETİK , AMELİYAT , MD CODES