13 Aralık 2021

Kendi Hücrenle Gençleş

Kendi Hücrenle Gençleş

Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından geliştirilen Fat Juice, ciltte sonsuz yenilenme ve gençleşmeyi mümkün kılan güçlü bir prosedür.

Cildinizin ihtiyacı olan gençleşme ve yenilenme faktörlerinin kendi yağ dokunuzda saklı olduğunu biliyor muydunuz? Fat Juice, cildin hücre büyütme ve canlandırma faktörlerini devreye sokarak ciltteki ölü hücrelerin yenilenmesini sağlayan ve cildin yaşlılığa direncini güçlendiren, iyileştirici, yenilikçi ve invazif olmayan bir uygulama. Üstelik yalnızca 30 ila 40 dakika süren uygulamanın sonuçlarıysa birkaç saat içerisinde görülebiliyor.

Cilde canlı, taze ve sağlıklı bir doku kazandıran uygulamanın nasıl yapıldığına gelince; “İlk etapta lokal uyuşturma yöntemiyle kişinin kendi yağlarından, ihtiyaca göre belirlenen oranda yağ dokusu alınır. Ardından yine kişinin ihtiyacına göre gerekli bölgelere enjekte edilir.” diyor Op. Dr. Bülent Cihantimur. Fat Juice kişinin kendi dokusundan alındığı için yabancı ve kimyasal malzeme eklenmiyor. Uygulama sonrası kişilerde hızlı şekilde iyileşme gözlemleniyor ve hastanede yatmaya gerek kalmıyor. Kıdemli doktorun başta antiaging olmak üzere birbirinden farklı sorunlara çözüm olarak sunduğu uygulamanın rejeneratif tedavilerde de iyileştirici etkisi kanıtlanmış. “Yaraların iyileşme sürecini destekleyerek hızlandıran, doku oluşumuna katkı sağladığı bilinen bir tedavi bu. Dolayısıyla, sadece estetik tıpta ve dermatolojide değil, aynı zamanda ortopedi ve kardiyovasküler tıp alanlarında da sıkça kullanılıyor. Doku onarıcı ve yenileyici özellikleri sayesinde vücuttaki ameliyat sonrası izlerin, kronik yaraların, lekelerin ve hatta yanık izlerinin iyileşmesini sağlaması da hem doktorlar hem de hastalar tarafından sıkça tercih edilmesinin başlıca sebeplerinden.”

Diğer avantajlarını şöyle özetliyor Op. Dr. Cihantimur: “Fat Juice, her şeyden önce kişinin kendi dokusundan alındığı için yabancı ve kimyasal madde içermeyen son derece doğal bir yöntem. Dolayısıyla hem alerji ve komplikasyon riski yok, hem de yüz hacmini değiştirmeden, yapay bir görünüm yaratmadan cildi gençleştirip sıkılaştırmakta hayli başarılı.”

ETİKETLER: FAT JUİCE , OP. DR. BÜLENT CİHANTİMUR