23 Temmuz 2021

Kalıcı Bronzluğun 8 Altın Kuralı

YAZI: EKİN KURBETÇİ

body-summer-skincare-tan

Fotoğraf: @negin_mirsalehi

Koruyucular, bronzlaştırıcılar ve ekstra bakım rutinleriyle elde ettiğiniz kusursuz bronzluğunuzun tatil dönüşünde de tazeliğini korumasını mı istiyorsunuz? Yaz mevsiminin keyifli hatırasını yaşatacak uzun süreli bronzluğun 8 altın kuralını sizin için bir araya getridik.

1- Ultra Nem

Kalıcı bir bronzluğun öncelikli kuralı 'nem'. Güneşten yıpranan cildin soyulmaması ve canlılığını koruması için her gün vücudunuza nemlendirici ürünler uygulamalısınız. Aftersun ürünler, bronzlaştırıcı yağlar, canlandırıcı bakım mistleri de cildi destekleyen ürünler arasında.

2- Bronz Bakım

Klasik vücut nemlendiricilerinizin yanında bronzluğunuzu destekleyecek, ekstra bakım yapan self-tanner ya da tan-enhancer özellikli ürünlerden de yardım alabilirsiniz. Böylece bronzluğunuzun solmasına izin vermeyerek bir taşla iki kuş vuracaksınız.

3- Enerjik Bronzluk

İlk günkü gibi taze ve eşit bir bronzluğa sahip olmak için şaşıracaksınız ama peeling şart. Kurutan ve ekstrem sonuçlar veren ürünler yerine cildinize daha nazik davranacak ve geride enerjik, pürüzsüz bir bronzluk bırakacak kuru fırça tekniğini deneyin.

4- Güle Güle Duş Jelleri

Cildinizi kurutacak duş jellerinden kaçının. Pürüzsüz bir bronzluk için nemli bir cilt olmazsa olmazlardan. Vücut temizleme yağları ve soğuk su ile banyo rutininizi bronzluk dostu bir hale getirin.

5- Bronz Makyaj

Yüzünüz vücudunuzun ilk dikkat çeken bölgesi. Yüzünüzün güneşle buluşan bölgelerine harmanlayacağınız bir bronzlaştırıcıyla yaz ışıltınızın etkisini makyajınıza taşıyarak tatilden yeni dönmüşsünüz izlenimini uzun süre canlı tutabilirsiniz.

6- Kontrast Renkler

Kıyafet seçiminiz de bronzluğunuzun etkisinde büyük önem taşıyor. Teninizle kontrast yaratacak açık, sıcak veya parlak renkli parçalarla daha bronz bir cilt illüzyonu yaratın.

7- Işıltılı Yağlar

Biraz ışıltı ve altın bir dokunuş bronzluğunuzu vurgulayacak. Vücut bakım rutininize ekleyeceğiniz ışıltılı vücut yağları hem cildinizi nemlendiriyor hem de ten renginizin altını çizerek ona ekstra parlaklık ve canlılık veriyor.

8- Bol Su

Su cildin en büyük besin kaynaklarından. Nemli ve sağlıklı bir cildinse bronzluğunuzu korumaktaki en önemli nokta olduğunu söylemiştik. Bol su içerek içten bakım yapıp nemlendirdiğiniz teninizle yazın altın etkisini cildinize hapsedin. 

Altın Yaz Işıltısı İçin Popüler Ürünler

 

 

ETİKETLER: KALICI BRONZLUK , CİLT BAKIMI , #SUMMERINVOGUE , VÜCUT BAKIMI