01 Kasım 2013

Hayatınız değişsin

Acıbadem Sağlık Grubu’nun kişisel sağlık hizmeti olarak hayatımıza giren yeni markası “Acıbadem New Life” ile Prof. Dr. Andrew Weil’in sağlıklı yaşam felsefesi doğrultusunda Türkiye’yi ilk kez integratif tıp uygulamalarıyla tanıştırıyor.

2014 yılında Bodrum’da faaliyete girecek olan Acıbadem New Life Medical Wellness Clinic, “Dünyadaki Sağlık Sistemini Etkileyen 100 İnsan” listesinde beşinci sırada yer alan Prof. Dr. Andrew Weil’in katılımıyla geçtiğimiz haftalarda basına tanıtıldı.
Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar yaptıkları bu girişimin öncüsü olarak işbirliğin detaylarını anlattı. “Dünyada Integratif tıbbın yaratıcısı olarak bilinen Prof.. Dr. Andrew Weil ile deneyimlerimizi birleştirmenin doğru olacağına inandık. Kendi alanında bir marka olan Dr. Weil, 2014 yılında faaliyete geçirmeyi hedeflediğimiz Medical Wellness Clinic için deneyimlerini Acıbadem ile paylaşacak.” dedi.

Integratif Tıp nedir?
Bütüncül tıp olarak insan sağlığını ve yaşam kalitesini ele alarak, doğu tıbbının bilimsel yönlerini batı tıbbı ile birliştiriyor. Böylece kişinin sağlığını korumasında ve hastalıklarla savaşmasında önemli bir adım atılmış oluyor. “Geleceğin Tıbbı” olarak görülen bu kavram ve sağlık uygulamaları günümüzde her geçen gün artıyor.

Wellness Guru’su olarak ün salmış olan Prof. Andrew Weil, “İntegratif tıbbın insan sağlığına yapacağı katkıların daha iyi bilinmesi açısından, Acıbadem ile yaptığımız bu işbirliğin büyük önem taşıdığını düşünüyorum. Acıbadem New Life markasıyla integratif tıp uygulamalarının Türkiye’de yaygınlaşmasını sağlayacağız.” açıklamasını yaptı.

Bilmeyenler için Prof. Dr. Andrew Weil:
Harvard Tıp Fakültesi’nden mezun olan Prof. Weil, ABD’nin önde gelen doktorlarından biri sayılıyor. Arizona Üniversitesi İntegratif Tıp (Bütüncül Tıp) bölümün kurucusu ve direktörlüğünü yürütüyor.

 

Feyza Düzyol

ETİKETLER: ACIBADEM , ACIBADEM NEW LİFE , ANDREW WEİL , MEHMET ALİ AYDINLAR , İNTEGRATİF TIP , NEW LİFE