11 Ocak 2019

F Vitamini ile Sağlıklı ve Aydınlık Bir Cilt

YAZI: EKİN KURBETÇİ

hailey-clauson-skin-care-beauty-meka-up-instagram

Fotoğraf: @haileyclauson

Bakım dünyasında cildinizin müttefiki olması gereken birçok içerik bulunuyor, bunların en önemlilerinden biri de F Vitamini. Evet, ismine pek aşina olmasanız da bu minik yardımcı aslında çoktan bakım rafınızda yer edinmiş olabilir! Peki F Vitamini nedir? Sizin için araştırdık.

F Vitamini aslında 'Fat', yani bir yağ türü. Yağlar, yani lipidler ise cildin üst bariyerinin korunmasında, cilt yapıtaşlarının düzgün bir şekilde çalışmasında ve cildin dış etkenlere karşı korunmasında oldukça etkili. Dolayısıyla özellikle soğuk kış aylarında savunmasız bir hale gelmeye daha meyilli olan cilt için bu içerik gerçek bir kurtarıcı! F Vitamini aslında tam olaral linoleik asit, yani yağ ve Omega 6 bakımından zengin bir asit çeşidini temsil ediyor. Asit dediysek gözününüzün korkmaması gerektiğini zaten biliyorsunuz, kimyasal peelinglerden ve akne karşıtı ürünlerden bu cilt dostu asitlere hepimiz alıştık. F Vitaminin faydaları cildi dış etkenlere karşı korumakla da sınırlı değil. Omega 6 ile seramid üretiminin hızlanmasının yanında bu vitaminin antioksidan etkileri de var. Linoleik asit yaşlanma etkilerini hızlandıran ödemin de vücuttan atılmasını sağlıyor.

Cildinizin F Vitaminine ne kadar ihtiyacı var? Eğer kuru, pul pul olmuş, matlaşmış ve akneye meyilli bir cilde sahipseniz, cildi koruyup nemini kaybetmesini engelleyen, yapıtaşların etkili çalışmasını sağlayarak ödemi atan ve cildi sağlığına kavuşturan F Vitamini aradığınız çözüm olabilir. F Vitamini birçok yiyecekten bakım ürününe kadar ulaşılması oldukça kolay bir içerik. Kabak çekirdeği yağı, kuşburnu yağı, avokado, somon, badem ve cevize kadar günlük hayatımızda yer edinen ürünlerin yanında cilt bakım rutininize de F Vitaminini entegre etmeyi unutmayın. Havanın derecesi düşmüş, cildiniz kurumaya daha meyilli ve neme her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyarken, daha genç, canlı, sağlıklı ve aydınlık bir cilt için F Vitaminine bir şans verin.

Gücünü F Vitamininden Alan 5 Bakım Ürünü

 

ETİKETLER: F VİTAMİNİ , OMEGA 6 , CİLT BAKIMI , LİNOLEİK ASİT , YAŞLANMA KARŞITI