30 Haziran 2017

Engebeleri Aşın: Selülite Karşı 5 Aşamalı Çözüm

YAZI: EKİN KURBETÇİ

  1. barbara-palvin-beach-bikini-cellulite

Fotoğraf: @realbarbarapalvin

Kilomuz, vücut yapımız, alışkanlıklarımız ne olursa olsun çoğumuz – ki son fotoğraflara bakılırsa Kim Kardashian bile – bikinimizi giydiğimizde aynada selülit görünümüyle karşılaşıyoruz. Düzensiz yağ hücrelerinin cilde tutunarak aşağı çekmesiyle oluşan bu portakal kabuğu görünümüyle savaşta, sizin için bir araya getirdiğimiz 5 aşamalı çözümden yardım alın.

1. Temiz Diyet

Selülitten arınmış bacaklar için diyetinizi de şekerden ve paketlenmiş gıdalardan arındırın. Yüksek kaliteli proteinler, toksinsiz doğal gıdalar ve bol su ile yeni beslenme rutininizi oluşturun. Yapay tatlar, asitli içecekler ve işlenmiş yağlardan da uzak durmaya dikkat edin.

2. Doğru Egzersiz

Yağ yakımına yönelik metabolizma hızlandırıcı egzersizler ve kalça/bacak bölgelerine ağırlık veren barbell squad, deadlift, lunges gibi hareketlerle cilt altındaki düzensiz yağları temizleyin. Uzun zamana yayacağınız kısa süreli zor spor seanslarıyla göreceğiniz değişime inanamayacaksınız.

3. Rutin Masaj

Tercihen her duş öncesi cildinize kuru fırçalama yapın. Bu işlem hem cildinizi ölü hücrelerden arındırır hem de kan dolaşımını hızlandırarak yağların düzenlenmesinde etkili olur. Yaptıracağınız rutin bacak ve kalça masajı ya da banyoda selülit için özel tasarlanan masaj aletleriyle yapacağınız uygulama da portakal kabuğu görünümünün azalmasında etkili olacaktır.

4. Yeni Nesil Bakım

Selülit kremleri birçok kişi için hayal kırıklığı oluştururken yeni nesil formüller bu düşünceyi değiştirmeye geliyor. Daha hücresel bazda çalışan, düzensiz yağ hücrelerini kırmaya yönelik formülleri ve portakal kabuğu görünümünü anlık olsa da hafifleten kafein içerikleriyle selülit kremleri artık daha donanımlı.

5. Profesyonel Çözümler

Beslenme, spor ve bakım rutinlerinize ekleyeceğiniz profesyonel bir yardım selülitle savaşta elinizi güçlendirecek. Kökten ve etkili bir çözüm için yağ parçalamaya ve düzenlemeye yönelik radyofrekans, karboksiterapi ve lipoliz gibi işlemlerin yanında birebir selülit tedavisi için geliştirilmiş radyofrekans ve selülit masajını birleştiren yeni Tite FX yöntemi ile de portakal kabuğu görünümünü iyileştirebilirsiniz.

Selülite Karşı Yeni Nesil Bakım Önerileri

ETİKETLER: SELÜLİT , MASAJ , VÜCUT BAKIMI , BİKİNİ