21 Mart 2020

Emily Ratajkowski'nin Kompakt Cilt Bakım Rutini

YAZI: EKİN KURBETÇİ

emily-ratajkowski-hair-makeup-beauty-celebrity-skin-care-instagram

Fotoğraf: @emrata

Cesur, çekici ve çarpıcı güzellik portreleriyle ilham panomuzun favori isimlerinden olan Emily Ratajkowski, bu kez de bakım rutiniyle bize güzellik ipuçları veriyor. Sosyal mesafelendirme ile birkaç gündür evde zaman geçiren Emrata, diğer birçok internet fenomeni gibi Instagram'da daha çok aktif oldu. Bu süreyi takipçilerinin sorularını cevaplayarak değerlendiren Emily, gelen cilt bakımı sorusu üzerine rutinini meraklılarıyla paylaştı.

emily-ratajkowski-skincare-routine-beauty-instagram

 Fotoğraf: @instagram

Evde kaldığından dolayı cildiyle sürekli oynamaya başladığını ve cildinin çok da iyi durumda olmadığını söyleyen Emrata, kompakt güzellik rafının fotoğrafını çekti. Çok aşamalı bakım rutinlerinin aksine daha sade bir yaklaşım tercih eden süpermodelin elzem ürünlerden oluşan listesi pratik bir cilt bakımı isteyenlere çare olabilir.

Emily'nin cilt bakımı seansı 3 ana ürün ve bir de yardımcıdan oluşuyor. Güzel yıldız öncelikli olarak cildini Omorovicza'nın yoğun yapılı Thermal Cleansing Balm'ı ile temizleyor. Bu ürünün özelliği cildi derinlemesine arındırırken formülündeki badem yağı, sıkılaştırıcı çinko, bakır ve detoks etkili Macar kili ile cilde bakım yapması. Cilt temizliğinin ardından aynı markanın Miracle Face Oil isimli bakım yağını kullanan güzel model, bu yağın kolajen destekleyici ve yoğun detoks etkili yapısıyla cildinin genç kalmasını sağlıyor. Emily'nin nemlendiricisi de yaşlanma karşıtı ve cilt destekleyici özelliklerle donatılmış Dr. Dennis Gross'un Ferulic + Retinol Anti-Aging Moisturizer'ı. Süpermodelin acil durum yardımcısı ise evde oynamaya başladığı sivilceleri için. Ünlü güzel Clean&Clear'ın nokta atışı sivilce kurutucu ürünü Advantage Spot Control Treatment Gel'i ev inzivasında yanından ayırmıyor. Böylece etki seviyesi maksimuma çıkarılmış 4 ürünle Emrata, bakım rutinini tamamlıyor.

Gündüzden Geceye: Emily Ratajkowski'nin 25 Çarpıcı Makyajı

ETİKETLER: EMİLY RATAJKOWSKİ , CİLT BAKIMI , GÜZELLİK İPUCU , #VOGUEEVDE