02 Ekim 2013

Elleriniz yaşınızı ele vermesin

Kendini belli eden eller

Belirgin damarlar
Yağ kaybedildikçe ellerdeki damarlar daha da belirginleşir. Dolaşım bozuklukları ve yağ azalması da yaşın ilerlemesiyle birlikte damarların iyice ortaya çıkmasına neden olur.

** Çözüm:
Ellerin üzerindeki belirgin mavi damarları gidermek için skleroterapi kullanılır. İşlemin ardından, üçüncü seanstan itibaren ellerinizin rahatladığını ve damarların kaybolmaya başladığını fark edeceksiniz.

Gevşek cilt:
Kolajen ve elastin kaybı ellerin incelmesine, cildin kağıt gibi bir görüntü almasına neden olur. Kolajen ve elastin kaybı güneşin verdiği hasarlarla birleşince, üzerine yaşlanma da eklenince cilt gevşiyor.  

** Çözüm:
Lazerle cildi sıkılaştırmak:
Fraksiyonel lazer tedavileri gevşek bir cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. Bu sistemin en güzel yanı ise dolgu malzemeleri ile bir arada kullanılabilmesi ve cildi sıkılaştırırken gerekli bölgelerin doldurulmasına izin vermesidir.

Daha fazla kolajen üretimi
Cilt sıkılaştırıcılar vücudumuzun diğer taraflarındaki gevşek bölgeler üzerinde gösterdikleri etkiyi ellerimiz üzerinde de gösterirler. Radyo frekans dalga tedavileri ellerinizin kuru, damarlı ve buruşuk halini yok edecek etkili bir işlemdir.

Unutmayın:
Nemlendiriciyi eliniz ıslakken uygularsanız etkisi daha kalıcı olur. Duş sonrası ve ellerinizi yıkadıktan sonra uygulamanızda büyük yarar var.

Tırnak sararmaları:
Tırnak sararmalarının çeşitli sebepleri olabilir. Asıl suçlu ise koyu renkli ojelerdir. Koyu renk oje kullanırken altına tırnağınızın rengini etkilemeyecek bir kat parlatıcı uygulayın. Koyu ojeleri sık kullanmamanıza  rağmen tırnaklarınız sararıyorsa bu sağlığınızda bir aksaklık olduğuna işaret eder. Rengini kaybeden tırnaklar mantar enfeksiyonlarının, sedef hastalığının, şeker hastalığının ya da bir takım böbrek, karaciğer ya da akciğer hastalıklarının habercisi olabilir.

Ellerinizin gençliğini koruyacak için en iyi el bakım kremlerini seçtik:
1-Estee Lauder Re-Nutriv Hand Creme, 176 TL
2-Juvena-Specialists-Rejuvenating Hand Nail Cream, 80 TL
3-La Mer Hand Treatment, 230 TL
4-Kiehl’s Ultra Strength Hand Salve, 49 TL
5-Clinique Even Better Hand Cream, 109 TL
6-Chanel Nourishing And Rejuvenating Hand Cream, 143 TL
7-BurtsBees Shea Yağı içeren Onarıcı El Kremi, 48 TL
8-Bliss Yoğun El Bakım Kremi, 70 TL

 

Feyza Düzyol

ETİKETLER: SIKI CİLT , EL BAKIMI , ANTİAGİNGBAKIM , TIRNAK SORUNLARI , EL DAMARLARI