24 Haziran 2018

Chanel'den 3 Unisex Parfüm: Les Eaux

YAZI: EKİN KURBETÇİ

chanel-les-eaux-perfume-scent-summer-citrus

 

Fotoğraf: Chanel

Chanel parfümleri deyince akla çarpıcı, feminen ve cesur kokula geliyor. Daha çok çiçeksi ve yoğun kokularıyla tanınan moda evi, kült parfüm kimliğini yeniden yorumladığı 3 parfümü duyurdu: Les Eaux.

Coco Chanel'in ve markanın hayatında önemli bir yere sahip 3 şehirden ilham alan parfümler koku paletinize hafif, ferah ve beklenmedik bir tat bırakıyor. Minimal şişelerle tazeliği simgeleyen bu üç parfümün isimleri Deauville, Venise ve Biarritz.

Chanel koku tasarımcısı Olivier Polge yeni üçlüyü 'Les Eaux yeni nesil bir parfüm koleksiyonu. Les Eaux isminin sebebi parfümlerin taze, akışkan ve iç kıpırdatıcı havası. Bu parfümler için Eau de cologne'ların çarpıcı turunç kombinasyonlarından ortaya çıkan kokularından ilham aldık.' diye açıklıyor.

Turunçlarla açılış yapıp geride odunsu bir koku bırakan Deauville serinin favori kokusu. Şehrin kendisi ise Coco'nun tatil kaçamakları için favorileri arasında. Daha ferah ve daha dinamik bir koku olan Biarritz ise Coco Chanel'in saçlarını ilk kez kısacık kestirdiği ve ilk kez couture mağazasını açtığı yer. Üçlünün daha feminen bir koku yayan parfümü ise Venise. Pudralı ve oryantal notalar içeren bu parfüm Coco Chanel'in ilk Venedik ziyaretiyle Bizans ve barok sanata olan ilgisini keşfetmesinden ilham alıyor.

Chanel'in elegant tavrını elden bırakmayan Les Eaux su kadar hafif ve ferah olmasının yanında sade fakat çarpıcı. Yoğun ve komplike Chanel kokularına yeni bir soluk getiren Les Eaux, markanın çiçeksi alt notalarından sıyrılarak unisex kimlikleriyle parfüm dünyasına yeni bir doku katıyor.

ETİKETLER: CHANEL , LES EAUX , YAZ PARFÜMÜ , KOKU