03 Şubat 2017

Canlı ve Sıkı Cildin Formülü

Vogue Türkiye editörlerinin sette, ofiste ve iş ortamında yoğun koşuşturmacaları ciltlerini yorsa da bunu anlamak zor. Çünkü Neutrogena® Hydro Boost® serisi en büyük kurtarıcıları.

Cildimin Nem Deposu

Valerie Dayan - Güzellik ve Sağlık Editörü

Cildimin sağlıklı görünmesi için doğru nemlendirme ve temizleme çok önemli. Bu yüzden içerisinde hyalüronik asit olan cilt bakım ürünlerini tercih ediyorum. Hyalüronik asit adı verilen bu kü.ük hücreler, kendi ağırlıklarının bin katı kadar su tuttukları için bir nevi nem deposu gibi çalışıyor. Neutrogena® Hydro Boost® Jel Temizleyici ferahlatıcı bir temizlik sağlarken cildin nemini artırıyor. Aynı zamanda cildimi de yumuşatıyor.
Makyaj için hazırlanmaya başlamadan önce cildimi her zaman iyice temizliyorum. Neutrogena® Hydro Boost® Gel Temizleyici cildimi kurutmuyor ve nemlendiriyor. Cildi hem iyice temizleyen hem de kurutmayan bir temizleyici bulabilmek mutluluk verici.

 

Gün Boyu Nemlendiriyor

Temizlikten sonra sıra nemlendirmede. Cildimi nemlendirmeden asla makyaj yapmıyorum, çünkü iyi bir makyaj bazı görevi de görüyor. Neutrogena® Hydro Boost® Water Gel, hafif jel dokulu olmasına rağmen oldukça iyi bir nemlendirici. Hyalüronik Gel Matrix yapısı ile nemi cildime depoluyor, cildim ihtiyaç duydukça da geri veriyor. Cildim bütün gün nemini koruyor, bu özellikle soğuk havalarda cildimin kurumaması için çok önemli. Ayrıca yağsız olduğu için de T bölgem gün içinde mat kalabiliyor.

 

Yorgunluk Belirtisine Çözüm

İrem Tanman - Fotoğraf Editörü

Ofiste her gün enerjimi taze tutmak için suyuma nane ve limon katmayı ihmal etmem. Bilgisayarımı açmadan önce ilk yaptığım diğer şey ise Neutrogena® Hydro Boost® Water Gel’i sürmek. Sonrasında bilgisayarımda işimi yapmaya koyuluyorum. Derginin baskıya gideceği günlerde daha yoğun çalışmam gerekiyor. Enerjimi yüksek tutmak için yüksek alkali su içmenin yanı sıra cildimin enerjisini de Neutrogena Hydro Boost® Water Gel ile sağlıyorum. Yorulsam da cildim yumuşak ve pürüzsüz oluyor.

irem tanman

Gece bir planım varsa ve eve uğrayacak vaktim yoksa en pratik şekilde makyajımı siliyorum ve sonrasında tazeliyorum. Neutrogena® Hydro Boost® Makyaj Temizleme Mendili makyajımı hızlıca çıkarırken hyalronik asit içeriği ile cildimi nemlendiriyor. Sonrasında maskara, biraz allık ve aksesuar: Geceye hazırım!

 

Kuru cildim için çok ideal

Ece Öğütoğulları Altın - Moda Editörü

 Kuru bir cilde sahibim o yüzden özellikle kışın nemlendirme çok önemli benim için. Gün içinde bol su içiyorum. Özellikle çekim günleri çok yoğun geçtiğinden şişem hep yanımda. Bir diğer yanımdan ayırmadığım şey ise kuru ciltlere özel, 48 saat nemlendirme özelliğine sahip Neutrogena® Hydro Boost® Gel Cream. Genelde çekimler günün erken saatlerinde başladığı için hızlıca hazırlanıp evden çıkmam gerekiyor.

irem tanman

 

Evden acele çıksam da Neutrogena® Hydro Boost® Gel Cream’i çantamdan eksik etmiyorum. Sette modelin makyajı yapılırken ben de ilk iş cildimi nemlendiriyorum. Beslenme şeklim de cildimi çok etkiliyor. Tabii ki sadece beslenmek ve su içmek cildim için yeterli değil. Bu noktada da sabah sürdüğüm ve etkisi geçmeden nemi tutan Neutrogena® Hydro Boost® Gel Cream yardımıma koşuyor. 

 neutrgena hydro boost

 

Nemlendirmenin Etkisi Gün Boyu Devam Etsin


Neutrogena® Hydro Boost® Serisi, kurutmayan içerikleri ve depoladıkları nemi gün boyu cilde geri veren yapıları ile yeni dönem ürünlerin de habercileri. Neutrogena® Hydro Boost® serisi nemlendiriciler, cildi sadece nemlendirmekle kalmıyor, hyalüronik asit içeriği ve gel matrix yapısı sayesinde nemi yoğun bir şekilde cilde depolayarak ihtiyaç oldukça cilde geri veriyor. Sabahtan akşama kadar kurumaya neden olacak dış etkenlerle savaşıyor. Serinin temizleyicileri ise hyalüronik asit içeriği ile cildi kurutmadan temizlerken neme doymasını sağlıyor.