13 Mayıs 2015

10 Adımda Bronzlaşma Rehberi

Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
 
 
1. Otobronzan uygulamasından iyi sonuç almak için, ölü derilerden arınmak gerekli. Vücudunuza peeling’inizi kese eldiven yardımıyla uygulayın.
 
2. Ne kadar çok kese yaparsanız, ürün o derece hızlı emilecektir. Bu yüzden ürünü sürerken seri hareketlerde bulunmanız önemli.
 
3. Ürünü eldiven yerine çıplak elle uygulayın, ancak tırnak diplerinizin boyanmaması için bu bölgelere vazelin sürün. 
 
4. Aynı şekilde kaşlar ve saç dipleri gibi kıl köklerinden zengin bölgelerde ürün yapışıp kalır ve oranj-kahve bir renk alır. Bu bölgelerde de vazelin ya da herhangi bir nemlendirici krem ile koruyabilirsiniz. 
 
5. Yüzünüze uygulama yaparken içten dışa doğru hareketlerle uygulayın. Önce bir kat uygulayın ve bekleyin. Gerçek güneş etkisi için renk oturmaya başladıktan sonra yanak ve burun üzerine bir kat daha geçin. Unutmayın güneşte bronzlaşırken de her bölge eşit renk almaz. yanak ve burun üzeri her zaman daha koyudur.
 
6. Eğer yanlış bir uygulma yaptıysanız limon suyu otobronzan lekesi çıkarmak için birebirdir. Yarım limonu hatalı veya fazla ürün gelmiş bölgeye sürün ve bekleyin.
 
7. Beyazlatıcı etkisi olan karbonat, otobronzan rengi açmak için de kullanılıyor. Karbonatlı sıcak su hazırlayın ve peeling eldiveni yardımıyla uygulayın.
 
8. Otobronzanın etkisini yumuşatmak için bir diğer seçenek de yağlar, renginiz tam oturduktan sonra sıcak bir duş alın. Ardından da pigmentlerin yumuşamasına yardımcı hindistancevizi veya badem yağı sürün.
 
9. Köpük dokudaki ürünlerin uygulaması çok daha kolaydır, ama hangi bölgeye ne kadar geldiğini kestirmek güçtür. Bu yüzden sürdüğünüzde anında renk veren ürünleri tercih edin. Böylelikle nereye sürdüğünüzü atlamazsınız.
 
10. Spreyle formlu olanları bacak arkası veya sırt gibi ulaşması zor bölgelerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. 
 
 
Sizin için seçtiklerimiz:
 
 
Kakao özlerine ve kremsi yapıya sahip, Clarins Delicious Self Tanning Cream 
 
 
 
 
 
 
 Jel dokusuyla hızlıca uygulanan ve anında ışıltı veren, Shiseido Brillant Bronze
 
 
 
Mendil formuyla uygulama rahatlığı sağlayan, Nivea Sun Touch 
 
 
 
Mikro dağılım sağlayan özel başlığa sahip, L’oréal Sublime Bronze Express Pro 
 
 
 
 
Köpük dokusu anında emilen ve fazla sürmeden dozunda bir renk veren, St Tropez Self Tan
 
 
 
 
 
 
 
 
     

 

 

ETİKETLER: BRONZLAŞTIRICI , OTOBRONZAN , BRONZLAŞTIRICI KREM , BRONZ MAKYAJ , GÜNEŞ , SHİSEİDO , CLARİNS , NİVEA , L’ORÉAL , ST TROPEZ