23 Haziran 2022

Kendall Jenner’ın Wellness Odasında Neler Var?

YAZI: HANNAH COATES

DERLEYEN: DİLRUBA KARAKÖSE

22-06/22/kendalljenner_285378591_405826248137399_8180479680746935558_n.jpg

Fotoğraf: @kendalljenner

Bir defileyi ya da kampanya çekiminin setini unutun, Kendall Jenner'ın kendini mutlu hissettiği yer bundan biraz daha farklı. Instagram'da düzenli olarak kristal kaseler çaldığını gösteren ve günlük tutmanın erdemlerini öven video klipler yayınlamasının yanı sıra başarı model, aynı zamanda ailesinin realite şovu The Kardashians’ın bir bölümünde son teknoloji wellness odasını da sergiledi.

Ultra şık evindeki özel odayı gösterirken, "Evimde tüm bu çılgın alet ve gereçlere sahip yepyeni bir oda var." diyor. Jenner, kendi kişisel hiperbarik odasında Vitaeris 320 cihaza girerken görüntüleniyor. Bu uygulama sporcular tarafından da tercih ediliyor. Genellikle evlerden ziyade kliniklerde bulunan hiperbarik oda, esasen ortalamadan 1,5 ila üç kat daha yüksek bir hava basıncı seviyesinde saf oksijen sağlıyor. Bu, daha hızlı iyileşmeye, gelişmiş bağışıklık sistemine ve yeni cilt hücrelerinin oluşumuna ve kolajen üretimine yardımcı oluyor.

Henüz etkinliklerini destekleyecek çok büyük miktarda bilimsel kanıt bulunmamakla birlikte, yakın tarihli bir araştırma hiperbarik oksijen tedavisinin kan ve doku oksijen düzeylerini artırmak için etkili bir yöntem olduğunu ve inflamatuar sorunlar ve yaralar için umut verici bir terapötik tedavi olduğunu ortaya koyuyor. Hatta Justin Bieber ve Rio Ferdinand gibi isimlerin de buna yatırım yaptığı biliniyor.

Kendall'ın evi bununla da sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda evini kendi kırmızı ışıklı terapi yatağıyla donatırken, bu yöntem iltihabı azaltmayı, hücresel sağlığı ve dolaşımı iyileştirmeyi ve vücudun iyileşmesine yardımcı olmayı vaat ediyor. Belki siz de bir LED maskesi aracılığıyla yüzünüzde kırmızı ışık tedavisini denemiş olabilirsiniz, ancak bu, süper güçlü sonuçlar için uzanılan geniş bir yatak.

Yani, kristal kaseler ve günlük tutmak biraz fazlaymış gibi görünebilir. Ama zihni ve bedeni dengeli ve iyi tutmaya yardımcı oluyorsa, bunu kim yargılayabilir ki?

 

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

Kendall (@kendalljenner)'in paylaştığı bir gönderi

ETİKETLER: GÜZELLİK , WELLNESS , KENDALL JENNER